YouTube čeká velká aktualizace: Zpravodajství bude mít mnohem větší důležitost

youtube velka aktualizace zpravy news

Pro mnoho lidí je YouTube jedinou platformou, na které konzumují online videa. A to zahrnuje i zpravodajství. Například záchrana chlapců z jeskyně v Thajsku je značně probírané téma i na YouTube. Google si je toho vědom a chystá nové funkce, které uživatelům pomůžou najít kvalitní videa ze zpravodajství. Velká aktualizace však přináší více novinek.

Velká aktualizace YouTube přinese hned několik novinek

V nadcházejících týdnech začne Google zobrazovat úryvky článků ve výsledcích vyhledávání. A to hlavně na “žhavé” události. Rovnou i s odkazem na celý článek. Tato funkce se objeví v horní části výsledků vyhledávání a bude obsahovat informaci o tom, že nejnovější zprávy se můžou rychle změnit. Tuto zprávu vždy doprovodí i videa od zpravodajských serverů. Na fotografii níže můžete vidět, jak to bude vypadat v reálném použití.

youtube velka aktualizace zpravodajstvi

Změní se také funkce Top News a Breaking News na hlavní stránce  YouTube. Tyto sekce se prozatím zobrazují v 17 zemích, v následujících měsících se ale plánuje zdvojnásobení. A to už se pravděpodobně dostane i na Českou republiku. Brzy tak možná uvidíme i důležité zprávy na hlavní stránce YouTube.

Dále si můžete všimnout, že při vyhledání témat jako je Severní Korea, se vám nejprve ukážou poslední zpravodajské videa a až poté “klasická” videa, která jsou spojená s touto zemí. V neposlední řadě se také bude rozšiřovat použití encyklopedií, jako je Wikipedia nebo Encyclopædia Britannica. A to hlavně u historických a vědeckých videí, které jsou často předmětem dezinformací. Jako příklad se uvádí přistání na Měsíci apod.

zpravodajstvi zpravy youtube

Ze strany společnosti Google jde rozhodně o zajímavou iniciativu, která může hlavně mladším ročníkům přiblížit zprávy, které normálně nesledují. Takhle je ale uvidí přímo na své oblíbené stránce.

YouTube
YouTube

Jak to vidíte vy? Vítáte více zpravodajství na YouTube?

Zdroj: googleblog.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)