Menu

YouTube čeká velká aktualizace: Zpravodajství bude mít mnohem větší důležitost

Pro mnoho lidí je YouTube jedinou platformou, na které konzumují online videa. A to zahrnuje i zpravodajství. Například záchrana chlapců z jeskyně v Thajsku je značně probírané téma i na YouTube. Google si je toho vědom a chystá nové funkce, které uživatelům pomůžou najít kvalitní videa ze zpravodajství. Velká aktualizace však přináší více novinek.

Velká aktualizace YouTube přinese hned několik novinek

V nadcházejících týdnech začne Google zobrazovat úryvky článků ve výsledcích vyhledávání. A to hlavně na “žhavé” události. Rovnou i s odkazem na celý článek. Tato funkce se objeví v horní části výsledků vyhledávání a bude obsahovat informaci o tom, že nejnovější zprávy se můžou rychle změnit. Tuto zprávu vždy doprovodí i videa od zpravodajských serverů. Na fotografii níže můžete vidět, jak to bude vypadat v reálném použití.

youtube velka aktualizace zpravodajstvi

Změní se také funkce Top News a Breaking News na hlavní stránce  YouTube. Tyto sekce se prozatím zobrazují v 17 zemích, v následujících měsících se ale plánuje zdvojnásobení. A to už se pravděpodobně dostane i na Českou republiku. Brzy tak možná uvidíme i důležité zprávy na hlavní stránce YouTube.

Dále si můžete všimnout, že při vyhledání témat jako je Severní Korea, se vám nejprve ukážou poslední zpravodajské videa a až poté “klasická” videa, která jsou spojená s touto zemí. V neposlední řadě se také bude rozšiřovat použití encyklopedií, jako je Wikipedia nebo Encyclopædia Britannica. A to hlavně u historických a vědeckých videí, které jsou často předmětem dezinformací. Jako příklad se uvádí přistání na Měsíci apod.

zpravodajstvi zpravy youtube

Ze strany společnosti Google jde rozhodně o zajímavou iniciativu, která může hlavně mladším ročníkům přiblížit zprávy, které normálně nesledují. Takhle je ale uvidí přímo na své oblíbené stránce.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

Jak to vidíte vy? Vítáte více zpravodajství na YouTube?

Zdroj: googleblog.com

 

Komentáře

Turkian

turkian 0

10.7.2018 9:20

Opravit pravopisné chyby prosím..

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

10.7.2018 9:25

@turkian: Děkuji za upozornění, opraveno.

Coyd

coyd 46

10.7.2018 10:54

Tohle je jak rakovina, nesnáším to kumulování všech možných i nemožných “vychytávek” do aplikací, kdyby byla alespoň možnost to vypnout. Až budu chtít vidět zprávy zapnu si telku nebo navštívím příslušný web.

Ok1mlw

Libor Matouš 1

10.7.2018 11:09

Trošku mi to připomíná Českou poštu…

MartinP

Martin Prokop 10

10.7.2018 12:43

Pokus o newsfeed kde budou doporučené příspěvky ala FB se mě opravdu nezdá jako dobrý nápad.

Muchacho

muchacho -1

11.7.2018 18:43

Přiznám se, že spíš čekám na aktualizaci, která byla avizovaná před více než rokem a která by měla přinést možnost nastavení tmavého prostředí…!

RSS (komentáře k článku)