YouTube TV: online televize za 900 Kč měsíčně, zatím však jen v USA

youtube-tv-ico

Nahradí streamované video klasickou televizi, nebo nenahradí? Tuto filozofickou otázku si klademe již několik let. Stávající počin Googlu v podobě YouTube TV však ukazuje, že tradiční televizní stanice mají šanci přežít i v době internetové. YouTube TV je totiž nová předplacená služba, nabízející desítky televizních stanic a cloudový digitální videorekordér za 35 dolarů měsíčně (asi 900 Kč).

Není pochyb o tom, že někteří lidé doslova milují televizi. Sledují v ní přímé přenosy sportovních událostí, nejnovější zprávy, situační komedie i dramata. Je ale pravdou, že v možnostech sledování televize existuje řada omezení. Na rozdíl od online videí se na běžné televizní vysílání nedá dívat kdykoli, kdekoli, ani na jakékoli obrazovce. Právě všechny uvedené nedostatky hodlá eliminovat YouTube TV.

YouTube TV: nejen televize, ale také cloudový videorekordér

Je více než jasné, že základem všeho bude nabídka televizních stanic, která se může stát klíčem k úspěchu, ale také základem budoucího propadáku. Začátek vypadá poměrně nadějně: v portfoliu jsou stanice ABC, CBS, Fox, NBC, ESPN a desítky dalších sportovních a kabelových kanálů. Stanice Showtime a Fox Soccer Plus jsou k dispozici za příplatek. Loga všech zapojených stanic můžete vidět na následujícím obrázku.

Televizní stanice které jsou součástí YouTube TV Televizní stanice, které jsou součástí YouTube TV

Cílem Googlu je, aby divák trávil více času u YouTube než u běžného televizního přijímače. I proto nabízí službu Cloud DVR (Digital video recorder), díky které si divák může nechat nahrát různé pořady pro pozdější zhlédnutí. YouTube TV přitom nemá žádné omezení úložiště nebo počtu souběžně nahrávaných pořadů. Jediným limitem je skutečnost, že záznamy jsou automaticky mazány po devíti měsících.

Představme si další výhody YouTube TV, mezi které patří třeba až šest uživatelských účtů s oddělenými doporučeními a samostatnými DVR. Streamovat televizní vysílání mohou až tři uživatelé najednou, což bude ve většině domácností stačit. Ke sledování přitom může divák použít zařízení (typicky telefon či tablet) s Androidem či iOS, Android TV, nebo televizi s Chromecastem či kompatibilním hardwarem.

YouTube TV: online televize za 900 Kč měsíčně, zatím však jen v USA YouTube TV: online televize za 900 Kč měsíčně, zatím však jen v USA

Jak bylo uvedeno výše, YouTube TV stojí bez jakékoli smlouvy 35 dolarů měsíčně. Google říká, že bude “brzy k dispozici na největších trzích v USA a hodlá rychle expandovat, aby pokryl co nejvíce měst po celé zemi.” Bohužel pro Evropu zatím zůstávají dveře zavřené. Můžete se alespoň zaregistrovat na webu tv.youtube.com, abyste dostali informace, jakmile bude služba k dispozici ve vaší oblasti.

Chtěli byste, aby byla služba YouTube TV dostupná i u nás? Kolik byste byli ochotní platit?

Zdroje: androidpolice.com, youtube.googleblog.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)