YouTube Super Chat byl spuštěn v Česku. Autory videí můžete podpořit přímo v chatu

youtube super chat cesko

Už v roce 2017 Google spustil funkci Super Chat. Ta je určena k podpoře streamerů na YouTube, kdy jím přímo přes chat můžete poslat peníze, podobně jako to má roky již Twitch. Služba byla však dostupná pouze pro několik desítek zemí a Česko mezi nimi nebylo. Změnilo se to až v těchto dnech.

YouTube Super Chat byl spuštěn v dalších 19 zemích, včetně Česka

Google už se mnoho let snaží z YouTube vytvořit lepší streamovací platformu, která dokáže konkurovat Twitch. Super Chat umožňuje lepší zpeněžení a streamerům tak dává větší důvod, proč streamovat na YouTube. Jak už je z názvu napovídáno, funkce se týká chatování.

youtube super chat

Pokud zaplatíte streamerovi, vaše zpráva se v chatu zvýrazní a zároveň bude věta připnutá ve vrchní části chatu, dokud vás nepřeplatí někdo jiný. Díky tomu tak streamer má větší šanci vidět vaši zprávu a případně na ni odpovědět. Zároveň funkce slouží jako rychlá možnost podpory oblíbeného streamera. Funkce nyní celkově funguje v šedesáti státech, nově i v Česku. Slovensko tuto funkci má již delší dobu.

YouTube
YouTube

Sledujete streamy na YouTube?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)