TOPlist

Totální paradox dokonán. YouTube Shorts míří na TV obrazovky

YouTube Shorts TV videa na výšku

Když před několika lety začalo být trendy natáčení a přehrávání videí v mobilních telefonech ve formátu na výšku, mnozí jeho odpůrci doufali, že se něco takového moc neuchytí. Proč taky, když se přece nemnoho let předtím začalo přecházet z obrazovek s poměrem stran 4:3 na displeje ve formátu 16:9, který je pro lidské oči díky své šířce prokazatelně přirozenější. To samé platilo pro běžná videa. Mobilní telefony se nicméně postaraly o boom videí na výšku a nyní nadešel jeden z největších paradoxů ve spojení s video portálem YouTube.

Watch YouTube Shorts on your TV

Watch YouTube Shorts on your TV

Společnost Google před několika hodinami oznámila, že se dají na chytrých TV obrazovkách spouštět YouTube Shorts, tedy obdoba Facebook Reels či příspěvků na TikToku. Výsledkem je tedy zobrazováníní úzkého pruhu videa na nejčastěji širokých displejích, což bude pro mnoho lidí minimálně úsměvné.

YouTube Shorts TV ukázka

Volný prostor po stranách bude pochopitelně alespoň trochu využitý díky komentářům. YouTube Shorts by měly mít podporu u všech chytrých TV zařízení vyrobených od roku 2019 a budou fungovat také na konzolích Xbox Series X, Xbox Series S a PlayStation 5.

Jak často se díváte na YouTube Reels?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)