Menu

Placené YouTube Red v Česku? Šéfka YouTube prozradila zajímavé informace

Už několik měsíců se spekuluje o tom, že YouTube a Google sloučí své služby a přinesou jednu hlavní pro přehrávání hudby. Včera proběhl rozhovor se šéfkou YouTube Susan Wojcicki, ze kterého jsme se mohli dozvědět hned několik zajímavých informací.

YouTube vidí placený YouTube Red jako hudební službu

V rozhovoru řekla šéfka, že službu YouTube Red vnímají jako určenou pro hudbu. To je hodně zajímavá informace vzhledem k tomu, že tato služba startovala jako předplatné, se kterým budete mít YouTube bez reklam, s možností stahování, přehráváním na pozadí a také se dostanete k exkluzivním pořadům. Později se přidala aplikace Hudba YouTube, která nabízí hlavně hudební videoklipy. A nyní to vypadá, že hudba bude mít hlavní slovo.

youtube-red

Právě tato aplikace se spojovala se spekulacemi o spojení hudbou Google Play. Protože jde v podstatě o stejné služby, jedna se akorát zaměřuje na video. Dokonce jsou součástí i stejného předplatného. Pokud máte předplacenou Hudbu Google Play, tak automaticky dostáváte i YouTube Red se všemi výhodami. Tedy pokud je služba podporována ve vaši zemi. A to pravděpodobně není, po celém světě totiž funguje v pěti státech.

To se ale brzy má změnit. Susan Wojcicki totiž v rozhovoru prozradila také to, že podpora YouTube Red se masově rozšíří a přijde do velkého množství zemí. Mluvilo se o čísle 100, což by znamenalo, že s vysokou pravděpodobností služba dostala i k nám. I díky českému zastoupení Google jsme se v minulosti mohli několikrát dočkat zajímavých funkcí mezi prvními zeměmi vůbec. Do první stovky podporovaných zemí bychom se tak měli vlézt bez problémů.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

Těšíte se na službu YouTube Red v Česku?

Zdroj: 9to5Google.com

 

Komentáře

TomVal

TomVal 20

13.2.2018 21:53

Už aby tu bylo, někdy ty video reklamy mají výrazně vyšší hlasitost než okolní video. Čekám na to jak kuře na sopel

Kulichoid

kulichoid 48

13.2.2018 22:45

Pokud bude cena přijatelná (za mě cca stovka měsíčně), nemám s tím problém.

Radim_hanousek

Radim Hanousek -17

13.2.2018 23:29

Za me googlu ani korunu… Staci jak otupuje spolecnost….

Cardi

cardi -65

14.2.2018 4:41

Radim Hanousek: tak si kup jablko ufnukanku

Mkyral

Marián Kyral 5

14.2.2018 6:54

kulichoid: kdybych měl platit stovku měsíčně za každý web na který chodím, tak se nedoplatím.

Jara.cimrman

Jaroslav Cimrman 0

15.2.2018 10:58

To mi chcete říct, že v ceně předplatného hudbo hraj (Play Music), které si platím, mám nárok i na červenou trubku (Youtube Red), ale tento nárok mi Google upírá, protože mám nesprávnou státní příslušnost? To je možná zajímavý námět na nějakou tu žalobičku k evropskému soudnímu dvoru, ne? :-)

RSS (komentáře k článku)