TOPlist

Konec extra levného YouTube Premium? Google zbrojí proti předplatným přes VPN, my ale známe alternativu

YouTube Premium VPN
  • Sledovat YouTube s reklamami je mnohdy opravdu za trest
  • Mnozí si kupují YouTube Premium s VPN za směšné ceny
  • Google proti nim zasahuje, my ale známe super alternativu

Situace s reklamami na platformě YouTube se dle mnohých vymkla kontrole. Já osobně jsem už jednoho dne lidově řečeno ztratil nervy a uchýlil se ke koupi předplatného YouTube Premium, neboť mi při večerním sledování videí kolikrát naskakovala žilka. Komu se nechce za tarif platit plnou částku, nalézá metody, jak ušetřit – a že jich je vícero. Na jednu z nich si teďka ale došlápl samotný Google.

YouTube Premium je v některých zemích světa na naše poměry přehnaně levné. Zatímco v Česku vás základní sazba vyjde na 179 korun měsíčně, Argentince stojí v přepočtu pouze necelých 25 korun. S použitím VPN se proto mnoho českých diváků pomyslně vydá do Argentiny (popřípadě třeba do Turecka či Indie), aby předplatné získala doslova za pakatel.

Tento postup se ale pochopitelně nachází v šedé zóně a platformě se příliš nelíbí. Google si nyní evidentně došlápl na vícero uživatelů, kteří díky metodě s VPN na YouTube Premium šetří. Zahraniční média upozornila na svědectví z Redditu, kde si lidé stěžují na náhlé zrušení předplatného, a problém se zdá být právě v pořizování tarifu virtuálním přesunem do jiné země.

Zrušené předplatné YouTube Premium Zrušené předplatné YouTube Premium

Jaká je alternativa?

Znamená to tedy, že za YouTube Premium opravdu musíte platit oněch 179 korun měsíčně? Vůbec! Nejlepší způsob, jak ušetřit, je domluvit se s pěti známými či příbuznými na společné koupi rodinného tarifu. Ten vychází na 269 korun měsíčně, ale když si platbu rozdělí parta šesti osob, vyjde každou z nich na pouhých 45 korun.

Předplácíte si YouTube Premium

Zdroje: Reddit, Android Authority, 9to5Google

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)