TOPlist

YouTube Premium má nové AI funkce a super vylepšení pro Shorts

youtube premium
  • YouTube Shorts dostanou nové AI funkce
  • Videa půjdou přeskakovat na nejlepší část
  • YouTube chystá další AI funkce

Sledování videí na YouTube může být někdy úmorné. Kdy se z té nekonečné vaty konečně něco dozvíte? Nová AI funkce na YouTube Premium vám pomůže neztrácet čas zbytečnostmi. Můžete totiž ve videu přeskakovat po 10 vteřinách vpřed, urychlit přehrávání a dřív se dostat k „jádru pudla“.

Zdá se vám to málo? Pak vás možná potěší další novinka chystaná pro YouTube Premium – brzy bude stačit dvojklik (dvojité poklepání) na přehrávané video a rázem se dostanete na jeho nejlepší část.

YouTube
YouTube

YouTube si pro předplatitele Premium účtu chystá ale i další zajímavé funkce založené na AI. Na svém oficiálním blogu společnost oznámila, že největší změny se budou týkat Shorts a projeví se výhradně na zařízeních s Androidem.

První velkou novinkou u Shorts bude „obraz v obraze“. Už nebudete muset sledovat video na celém displeji mobilu, ale nově si ho budete moci zmenšit a věnovat se zároveň i dalším záležitostem. Funkce „obraz v obraze“ na YouTube není úplnou revolucí, tímhle způsobem šlo už nějakou dobu sledovat běžná videa. U Shorts to ale doteď nebylo možné.

Introducing YouTube Shorts

Introducing YouTube Shorts

Druhá chystaná funkce u Shorts je založená na AI a umožní inteligentní stahování těchto videí, takže pak je můžete sledovat klidně i offline. Nemusíte si navíc ručně stahovat každé jednotlivé video zvlášť. Umělá inteligence podle vašich zvyklostí a preferencí sama posoudí, o která budete mít zájem – a ta vám stáhne do mobilu.

O využívání AI se YouTube snaží čím dál víc a v mnoha různých oblastech. Nijak se například netají svým plánem přijít s AI generátorem hudby, a to možná ještě letos. Nicméně, o zlevnění Premium účtu zatím podle všeho neuvažuje a uživatelé, kterým aktuálně hodlá bránit v levném připojování s pomocí triku s VPN, jsou hodně rozezlení.

Sledujete Shorts nebo dáváte přednost klasice?

Zdroje: support.google.com, blog.youtube, Android Police

Jana Skálová
O Autorovi - Jana Skálová

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)