Těšte se, YouTube nás nechá zamotat se v krátkých smyčkách

YouTube opakování kapitol

Sledujete na YouTube často dlouhá videa? Například záznamy uměleckých vystoupení, video podcasty nebo návody? Pak vám pravděpodobně neuniklo, že tato služba začala v průběhu roku 2020 používat tzv. kapitoly pro snazší vyhledávání a přesouvání k obsahu, který vás nejvíce zajímá. Jak se zdá, tato sama o sobě velmi praktická pomůcka k sobě dostane co nevidět další související vychytávku.

Část kódu

<string name="chapter_repeat_on">Chapter repeat is on</string>
<string name="chapter_repeat_turn_off">Turn Off</string>

Rozbor Android aplikace YouTube s verzí 17.01.36, který má na svědomí komunita XDA Developers, ukázal, že Google minimálně do této varianty populární služby chystá “opakování kapitol”. V kódu se konkrétně objevuje fráze “chapter_repeat” s možnostmi ON a OFF. Pokud Google tuto novinku zavede v podobě, jaká je z popisu momentálně čitelná, půjde o další hodně šikovný nástroj. Bude se hodit například při sledování návodů, u kterých si bude moci divák nechat opakovat jednu část pořád dokola bez nutnosti klikat myší nebo klepat prstem na posuvník.

Jak často nyní používáte YouTube kapitoly?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)