Menu

YouTube Music časem obdrží všechny funkce Hudby Google Play

Minulý týden se odhalily novinky spojené s YouTube Music a YouTube Premium. Už od odhalení v tom byl ale zmatek. YouTube Music je nová konkurence pro Spotify, Deezer atd. Postupně se začíná spouštět s tím, že už příští rok nahradí Hudbu Google Play. Dlouho Google uživatele napínal s tím, jak to bude s přechodem na tuto novou službu. O všem se ale nyní Google rozpovídal a konečně tak máme jasno.

Do YouTube Music si převedete i vlastní nahrané písničky

Od včerejšího dne se první uživatelé v zahraničí můžou těšit z nové služby YouTube Music. U nás si zatím ještě nějakou tu dobu počkáme, Google neprozradil, kdy by se zhruba tato nová hudební služba objevit u nás. Jedna z nejvíce opakovaných otázek se týkala Hudby Google Play, uživatelé se ptali, co bude s jejich písničkami, playlisty atd.

Produktový manažer těchto dvou služeb prozradil, že v blízké budoucnosti se nic nestane, nicméně v roce 2019 by měla služba YouTube Music kompletně nahradit Hudbu Google Play. Jakmile se to stane, tak v nové službě už budou dostupné všechny klíčové funkce z Google Play hudby. A to včetně možnosti nahrávat vlastní písničky. To je právě jedna z mála funkcí, která Hudbu Google Play odlišuje od konkurence.

Stejně tak se převede hudba uživatelů, seznamy skladeb a osobní nastavení. Google také prozradil, že časem půjde přímo v YouTube Music koupit hudba. Otázkou je, co všechno se ještě chystá, protože Google moc nespěchá. Od včerejšího je novinka dostupná v USA a prozatím jej má mizivé procento lidí. Do roku 2019 by se pak měl rozšířit minimálně do všech zemí, kde je dostupná Hudba Google Play, to znamená i Česká republika.

Těšíte se na YouTube Music?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Kodasa7

Kodasa7 -4

24.5.2018 15:32

Zajímalo by mě, jak to bude s podporou Windows. Oficiální google play music aplikace není a Google play desktop player nejspíš přestane fungovat.

RSS (komentáře k článku)