Aplikace YouTube Music přestane zbytečně šmírovat polohu

YouTube Music aplikace poloha sledování konec

Určování přesné polohy mobilního telefonu a jeho majitele/ky může být na jednu stranu v některých situacích velmi užitečné, ale někdy se zdá tato praxe dost zbytečná. Zvažování, jestli tato data opravdu dále potřebuje, má nedávno za sebou vývojářský tým aplikace YouTube Music. Společnost Google oznámila, že ze strany hudební verze YouTube nebude od 26. září přesná poloha vůbec vyžadována, i když na ni bylo navázáno doporučování konkrétních playlistů.

YouTube Music
YouTube Music

Energická hudba v posilovně, relaxační písničky pro domácí odpočinek nebo skladby pro soustředění v práci. Tato a další doporučení vytvářela aplikace YouTube Music na základě přesného určování, kde se mobilní zařízení nachází. “Během uplynulého roku jsme našli nové způsoby, jak k vám dostat tu správnou hudbu. Například hudbu pro cvičení, soustředění a další aktivity nyní najdete v rámci panelu aktivit v horní části aplikace Domů. Myslíme si, že je to lepší přístup, který vám pomůže ozvučit váš den,” vysvětluje změny Google na stránkách podpory.

V důsledku tohoto rozhodnutí bude aplikace nadále využívat jen určování přibližné polohy, která povede například k doporučování playlistů na základě země nebo aktuálního počasí ve městě. Doposud nasbíraná data o přesné poloze prý Google z YouTube serverů vymaže. Změna se ovšem nijak nedotkne záznamů v obecné historii umístění.

Jak vám vyhovuje současné doporučování hudby v YouTube Music?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)