YouTube chystá vychytávku, která vám ušetří mobilní data na cestách

youtube

Pokud patříte mezi jedince, kteří nemají neomezený datový tarif, jistě vás alespoň trochu zabolí, když se podíváte na nějaké YouTube video. Google však chystá funkci, která zmírní vaše trápení. Jmenuje se chytré stahování a na základě vašich preferencí vám jednou za týden stáhne do telefonu 20 videí (samozřejmě pouze v případech, kdy je dostupná Wi-Fi síť).

Chytré stahování ušetří vaše mobilní data

Činnost této funkce je tedy naprosto zřejmá. Ušetřit mobilní data na cestách a zároveň mít možnost podívat se ve volných chvílích na oblíbené video. Vzhledem k tomu, že YouTube algoritmus funguje (alespoň podle našich zkušeností) poměrně dobře a ve většině případů si vybereme obsah ke sledování téměř hned, se neobáváme toho, že by se vám do telefonu stahovaly nesmysly.

YouTube
YouTube

Funkce bude dostupná předplatitelům služby YouTube Premium v Evropě. Můžete ji vyzkoušet už nyní přes Nastavení > Vyzkoušet nové funkce. V době psaní článku však ještě nebyla k dispozici.

Jak často sledujete videa na telefonu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)