Nový YouTube brzo v Material designu (obrazové srovnání)

android youtube material design

Webová stránka YouTube se brzy dočká redesignu. Google, pod který YouTube spadá, se rozhodl jít cestou mobilního designu a nejspíš to vypadá, že si oblíbený Material design používaný v nejnovějších verzích Androidu a aplikacích užijeme i na populární sociální síti zaměřené na videoobsah.

Material design i na webovém rozhraní YouTube

YouTube od svého počátku prošel hned několika redesigny – žádný však nebyl natolik drastický, aby změnil celkové rozložení a základní princip celého vzhledu. Novým klíčem k řešení uživatelského prostředí na webových stránkách bude Googlu velmi blízký prvek, oblíbený Material design.

Nadcházející verze „poandroiděného“ YouTube vzhledu testuje malá skupina vývojářů, která vychytává poslední mouchy. A na co se můžeme těšit? Kromě výrazných barviček a typických tlačítek, zarovnání a širokých panelů vylepšený vyhledávací panel nebo vysouvací menu velmi podobné Android aplikaci. Zbrusu nové profily doplní i malé zásahy do samotného vzhledu při přehrávání jednotlivých videí.

Zpočátku si vyberete

Kdy se aktualizace stránky dočkáme zatím není jasné – Google však podle všeho bude po nějakou dobu nabízet svým uživatelům volbu mezi starým a novým rozhraním.

Zdroj: talkandroid.com, androidpolice.com.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)