Nový level poznávání: V YouTube se rozhlíží Google Asistent

YouTube Google Asistent testování experiment aplikace

Plánování schůzek, vyhledávání různých pojmů, ovládání chytré domácnosti, nebo i rozpoznávání věcí v obrázcích či videích. To jsou některé schopnosti nástroje Google Asistent, který teď dostává příležitost se ukázat i na jednom možná nečekaném místě. V rámci testovacího provozu si jej mohou spustit majitelé Premium účtu na YouTube. Asistent následně u některých videí doporučuje v kontextové nabídce další aktivity, které se dají s ohledem na obsah videa provádět.

YouTube Google Asistent testování experiment aplikace zapnutí

Pokud chcete toto spojení vyzkoušet, stačí mít YouTube Premium a mobilní aplikaci tohoto video nástroje. Na počítači se přihlaste a jděte na přehled experimentálních funkcí k testování. Zde si zapněte položku “Využijte další schopnosti Asistenta” a dál pokračujte v mobilní aplikaci. Přehrajte si libovolné video a poté se podívejte do spodní části jeho popisu, zda se tam objevují návrhy (např. O tomto filmu, osobě, místu atd.), které souvisí se sledovaným videem. Na tyto návrhy můžete následně klepnout a zobrazit si další informace.

Funkce je v tuto chvíli dostupná jen pro Android YouTube aplikaci a pouze v angličtině. Testování spojení nástroje Google Asistent a populárního video portálu má trvat do 27. října. Pak se uvidí, zda se dostane do ostrého provozu.

YouTube
YouTube

Jaké zajímavé doporučení jste našli?

Zdroj: acentral

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)