TOPlist

Google pohřbívá svou další aplikaci. Použili jste ji někdy?

YouTube Go konec

Google v roce 2016 představil aplikaci YouTube Go. Jednalo se o odlehčenou aplikaci, která cílila zejména na rozvojové trhy. V podstatě šlo o alternativu, která umožňovala se na videa dívat, ale nemohli jste je komentovat, zveřejňovat vlastní obsah a chyběl rovněž populární tmavý režim.

YouTube Go v srpnu končí

A vzhledem k tomu, že se právě tyto prvky staly nedílnou součástí celé platformy nemá smysl, aby něco podobného nadále existovalo. Na svém komunitním fóru vydal Google prohlášení, ve kterém říká, že od srpna letošního roku nebude aplikace podporována. Uživatelé, kteří ji používali si mají buď stáhnout klasickou verzi nebo používat web youtube.com.

e9e11399102d8338dc48cb36ffc2d8bc?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Zároveň bylo poznamenáno, že od doby, kdy byla aplikace YouTube Go představena uplynula dlouhá doba a klasický YouTube je nyní mnohem lépe optimalizovaný pro slabší hardware. Google navíc chystá ovládací prvky, které mají vést ke snížení spotřeby dat. V tomto ohledu asi nelze společnosti nic vyčítat. Pokud se mrknete na telefony nižší třídy, které jsou určené třeba pro Indii či nějakou africkou zemi, zpravidla mají více než dostatek výkonu na to, aby rozběhly aplikace jako YouTube bez sebemenších problémů.

Zkoušeli jste někdy appku YouTube Go?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)