YouTube čekají velké změny. Google ho chce proměnit v obří eshop.

youtube eshop

Videa na YouTube sleduje někdy asi každý. Google teď připravuje změnu, která vám možná vyrazí dech. Internetový gigant totiž testuje možnost začít na YouTube prodávat elektroniku a další zboží. Co vede Google k tak nečekanému kroku?

Google údajně zkoumá a testuje možnosti, jak proměnit YouTube v obří eshop s elektronikou a dalším zbožím. Mnoho uživatelů si dnes nové produkty vybírá podle recenzí na internetu. Velmi často jde právě o video recenze na portálu YouTube. Google se tak rozhodl zjednodušit uživatelům celý proces. Místo shlédnutí videa a následného hledání, kde si produkt objednat má být možné jedním kliknutím učinit objednávku přímo z YouTube eshopu.

Testování nové služby se údajně účastní i společnost Shopify, která vyvíjí systém, na kterém běží mnoho internetových obchodů. Tvůrci videí prý budou moci ovlivnit jaké produkty budou nabízené u jejich videa. Velkou příležitost Google vidí speciálně u takzvaných „unboxing“ videí, na kterých jde především o rozbalení nového produktu a první pohled. Tyto videa jsou v posledních letech na YouTube velmi populární. Jedna z čínských variant TikToku má s tímto přístupem velký úspěch na tamním trhu.

Nakupovali byste přímo přes YouTube?

Zdroj: Phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)