Ponocujete u YouTube? Aplikace vás brzo může začít posílat do postele

youtube-bude-pripominat-cas-jit-spat

Ten problém znají mnozí z nás. “Ještě poslední a půjdu spát. Fakt!” říkáme si někdy při hraní her nebo sledování seriálů či videí na YouTube. Největší světový server s videi teď přichází s funkcí, která nám má pomoci od ponocování u obrazovek a displejů při sledování obsahu. V komunitě XDA Developers už známky této novinky zaznamenali při rozboru aplikace v dubnu. Teď se, jak to tak vypadá, dostane ven oficiálně. YouTube tedy bude upozorňovat, že je čas ho vypnout a jít spát.

Samozřejmě nepůjde o nic radikálního jako třeba o zablokování přehrávání. Služba jen v předem definovaný čas upozorní, že nastal čas ukončit sledování. To pomůže těm, které trochu zahryže svědomí a budou se radou nějak rozumně řídit. Jednoduše nastavitelná upozornění však půjde i stejně jednoduše ignorovat. YouTube bude na fakt, že je čas jít spát, upozorňovat formou vyskakovací notifikace. Důležitý přitom bude nastavený čas spánku a také třeba to, zda bude mít notifikace právo objevit se během přehrávaného videa. Pokud ne, objeví se až po jeho konci.

YouTube
YouTube

Kromě toho, že aplikaci hned vypnete a ideálně rovnou půjdete spát, bude možné notifikaci o deset minut odsunout, případně úplně vypnout. Vlastně takový budík naruby. Toto nové upozornění by mělo jít brzy zapnout v YouTube aplikaci v Nastavení > Obecná. Hned pod dosavadní funkcí “Připomenout mi, že si mám dát pauzu”. Ta má velmi podobný účel, jen běžně pracuje s mnohem kratším intervalem a po celý den.

Máte někdy problém odtrhnout se večer od YouTube?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)