TOPlist

Je to tady. První Android appka má 10 miliard stažení. Zná ji snad každý

YouTube aplikace 10 miliard stažení Obchod Play Android

V pomyslné celosvětové tabulce se stažitelnými nástroji, které jsou dostupné v oficiální databázi Obchod Play, se v tuto chvíli v nejvyšším patře s více než 10 miliardami staženími a instalacemi nacházejí jen dvě položky. Dlouhodobě jde o samotné Služby Google Play, jež jsou základem pro spouštění Google aplikací v Android telefonech, a čerstvě také aplikace YouTube. Mobilní verze populárního video portálu dosáhla na tuto metu před pár hodinami. A podotýkáme, že těchto 10 miliard stažení se skutečně týká jen Obchodu Play, tedy Android zařízení. U verze pro iOS číslo úplně jasné není.

YouTube
YouTube

Těžko by se mezi Android uživateli hledal někdo, kdo o YouTube, třeba jen ve webové verzi, alespoň neslyšel. Samotná aplikace je ve velké spoustě telefonů předinstalována, což celkovému číslu pochopitelně znatelně pomáhá. I tak jde ale o gigantickou hodnotu, která přesahuje počet lidí na naší planetě a mimo jiné demonstruje náš spotřební styl života. K tomu je potřeba říct, že například v Číně Google aplikace oficiálně nefungují, takže tamní majitelé mobilů se na počtu moc nepodílí.

YouTube 10 miliard stažení Obchod Play Android screen

Nad hranici pěti miliard stažení, která leží pod zmíněným nejvyšším milníkem, se aplikace YouTube dostala v prosinci roku 2018. Zdvojnásobení počtu instalací tedy trvalo asi dva a půl roku. Chronologicky jsou v závěsu Google Mapy, které jsou o patro níž o tři měsíce kratší dobu. 10 miliard stažení se jich může také co nevidět týkat.

Kolikrát týdně chodíte na YouTube?

Zdroj: 9to5, Obchod Play

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)