YouTube to schytává na sociálních sítích. Nově zobrazuje 5 reklam před videem

youtube reklamy videa

Pokud si nechcete platit YouTube Premium či využívat některý z AdBlock nástrojů, jistě jste smíření s tím, že na vás před, či v průběhu videa vyskočí reklama, kterou lze v některých případech přeskočit, v jiných ji musíte přehrát celou. Nyní však Google zavedl zcela nový formát reklamy, který se začíná projevovat některým uživatelům. Nadšení z něj určitě nebudete.

Na Twitteru a Redditu si začínají uživatelé všímat toho, že se jim před přehráním videa zobrazuje 5 reklam, které nelze nijak přeskočit. To pochopitelně vyvolalo velký rozruch, ke kterému se vyjádřili zastupitelé YouTube na oficiálním Twitter účtu. Novinku potvrdili, ale zároveň vysvětlili, že jde o tzv. bumper ads, tedy krátkoformátové reklamy, které mají maximální délku 6 sekund a opravdu je nelze přeskočit.

YouTube
YouTube

Může se vám tedy stát, že budete muset čekat až 30 sekund, než si budete moci pustit video. V tuto chvíli americký gigant novinku testuje a není jasné, zda se rozšíří do všech zemí.

Jak často si pouštíte YouTube videa?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)