YotaPhone se dvěma displeji vstupuje na český trh, známe cenu

shot_3_white0065_copy_copy

Společnost Yota Devices nás dnes pozvala na tiskovou konferenci, kde oficiálně uvedla velmi zajímavý telefon YotaPhone na český trh. V čem je vlastně jiný? Obsahuje dva úplně rozdílné displeje, každý na opačné straně telefonu. Zatímco 4,3″ HD LCD displej na čelní straně plní stejnou funkci jako u jakéhokoliv jiného telefonu, 4,3″ EPD displej na zadní straně vyniká extrémně nízkou spotřebou, díky čemuž vydrží YotaPhone déle na jedno nabití. Zadní EPD displej přitom nabídne přístup ke všem důležitým informacím, které uživatel běžně potřebuje. Tento displej je navíc stále spuštěn a informace jsou tedy vidět nepřetržitě. Výrobce předesílá, že díky tomuto konceptu vydrží YotaPhone až 10x déle na jedno nabití než konkurenční přístroje.

yotaphone-1

Ani hardware v přístroji YotaPhone není vůbec špatný, ba naopak! Tento netradiční telefon je poháněn dvoujádrovým procesorem Qualcomm® Snapdragon™S4 Pro s frekvencí 1,7 GHz, je vybaven 2GB RAM pamětí, 32GB vnitřní pamětí a 13MPx fotoaparátem. Nechybí ani LTE konektivita pro nejrychlejší datové přenosy a systém Android ve verzi 4.2.2. Velkou výhodou zůstává, že zadní displej je skvěle čitelný na slunci a lze jej tedy využít i jako čtečku elektronických knih, navíc zobrazuje neustále všechny notifikace, kvůli kterým byste museli běžně zapínat barevný displej u svého telefonu.

YotaPhone_2513781b

Tento přístroj je v České republice dostupný v černé a bílé variantě za doporučenou cenu 13 999 Kč. Nabídnou jej obchody Alza.cz, Electro World a Mobil Pohotovost.

YotaPhone – specifikace

  • displej: 4,3″ LCD s HD rozlišením a 4,3″ EPD (360 x 640 pixelů)
  • procesor: dvoujádrový Qualcomm® Snapdragon™S4 Pro s frekvencí 1,7 GHz
  • paměť: 2GB RAM, 32GB vnitřní
  • rozměry: 133,6 x 67 x 9,99 mm
  • hmotnost: 146 gramů
  • fotoaparát: 13MPx
  • konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth v4.0, GPS, LTE
  • akumulátor: 1800 mAh
  • OS: Android 4.2.2
Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Fotografie z tiskové konference

zdroj: tisková konference, oficiální web

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)