TOPlist

YotaPhone 2 se dvěma displeji dorazí 3. prosince

yotaphone 2 titulka

Ruská společnost Yota Devices, výrobce unikátního smartphonu s e-ink displejem na zádech – YotaPhone, naplánoval na 3. prosince akci v Londýně. Na té má být uvedena na trh druhá generace telefonu YotaPhone. Ten byl poprvé představen na veletrhu MWC 2014 v únoru tohoto roku, společnost si tedy s jeho uvedením na trh dala pořádně na čas.

YotaPhone 2 doznal, oproti svému předchůdci, vylepšení ve všech směrech. Tak předně, výkon bude telefonu dodávat sice již starší, nicméně stále více než dostatečně výkonný chipset Snapdragon 800, taktovaný na 2,3 GHz podpořený 2 GB operační paměti RAM. Pro uživatelova data je nachystána 32GB interní paměť. Hlavní displej narostl z původních 4,3″ na rovných 5″. Adekvátně k úhlopříčce narostlo i rozlišení, a to rovnou na FullHD, což znamená velmi slušnou jemnost 441ppi. Povyrostla i úhlopříčka zadního e-ink displeje, ten má nyní 4,7″ a disponuje qHD (960 x 540 px) rozlišením. Díky tomu bude telefon lépe použitelný jako elektronická čtečka, mimo to bude zadní displej i nadále sloužit pro neustálé zobrazování notifikací a vybraných informací. Narostla i kapacita baterie a to na 2550 mAh, ani to však není příliš přesvědčivá hodnota. Hlavní fotoaparát nabídne rozlišení 8 MPx, přední kamerka si bude muset vystačit se 2 megapixely.

Yota-YotaPhone-2-1

První generace YotaPhone měla i přespoměrně malé úhlopříčky obou displejů velké rozměry. V případě YotaPhone 2 sice rozměry v některých směrech ještě narostly, nicméně díky relativně tenkým okrajům jsou rozměry 144 x 69,5 x 8,9 mm, vzhledem k dané úhlopříčce hlavního displeje, mnohem přijatelnější, zrovna tak je akceptovatelná i hmotnost 140g.

Yota-YotaPhone-2-2

Jako první by se nového YotaPhone 2 měl dočkat ruský trh a země z regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). Je tedy poměrně pravděpodobné, že se tento telefon brzy podívá i k nám. Cena zatím nebyla specifikována.

Co na YotaPhone 2 říkáte? Vidíte v sekundárním displeji skutečnou přidanou hodnotu?

Zdroje: GSMArena, phoneArena.com.

Nezapomeňte podpořit svůj telefon či tablet v anketě AndroidRoku 2014!
hlasovat tlacitko

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)