Menu

Android 5.0.2 Lollipop pro telefony Xperia Z1 a Z1 Compact dorazil do ČR

O tom, že společnost Sony začíná ve vybraných regionech uvolňovat aktualizace na nový Android 5.0 Lollipop pro někdejší vlajkovou loď Xperia Z1 a její zmenšenou variantu Z1 Compact, jsme vás informovali již před více než měsícem. Bohužel, mnoho uživatelů na svém chytrém telefonu zaznamenalo u první verze Androidu Lollipop řadu chyb. O tom, že se jednalo nejspíš o vážnější problémy konec konců, svědčí i fakt, že se Sony rozhodlo pozastavit vlnu aktualizací. Řada regionů, mezi nimiž byla i Česká republika, si tak na Lollipop pro Xperie Z1 a Z1 Compact obsahující řadu oprav musela počkat o něco déle.

xperia z1 lollipop

Toto čekání je však u konce a firmware nesoucí označení 14.5.A.0.270 již přinesl aktualizaci i pro české Xperie. Na cestě by měla být aktualizace se stejným označením také pro Xperii Z Ultra, ta však dle dosavadních informací do ČR zatím oficiálně nedorazila, s největší pravděpodobností by však majitelé tohoto telefonu již neměli čekat příliš dlouho.

Jen upozorňujeme majitele Xperií Z1 a Z1 Compact, že k aktualizaci svého telefonu na Android 5.0.2 Lollipop budou v současnosti s největší pravděpodobností potřebovat PC a nainstalovaný nástroj Sony PC Companion či Bridge for Mac.

Aktualiazovali jste již svůj telefon Xperia Z1 / Z1 Compact na Android 5.0.2? Jaké jsou vaše zkušenosti s nejnovějším firmwarem?

 

Zdroj: Xperiablog.net, blogs.sonymobile.com

Za upozornění děkujeme také našim čtenářům

 

Komentáře

Adéla

Adéla

5.8.2015 13:40

Pane Radku, kde nastavit jsem nenašla. Telefon původně po přiložení k uchu zhasínal a bránil nechtěnému vypnutí hovoru uchem, na baterku kašlu, s baterkou to nemá co dělat. Po stažení nového Androidu to dělat přestal. Ale asi to s tím nemá co dělat, že….každý hovor jsem měla odložený, ztlumený nebo vedený nadvakrát protože jsem si ho v půlce položila. Nicméně jsem telefon přehrála z počítače i když i tvrdil že má aktuální verzi A a od té chvíle už zase krásně zhasíná. Ale asi opět určitě bez ohledu na Lollipop…. Hezký den. Mimochodem, když někdo požádá o radu, chce radu co s tím a ne kritiku a urážky.

Hanka

Hanka

4.9.2015 12:17

Měla jsem mobil na opravu v záruce, kde mi nainstalovali android 5.0.2. Od té doby pořád zlobí. Neukazují se mi nepřijaté hovory, třeba jen jeden z deseti. Také se mi vypíná displej při vytáčení čísla a pokud oddálím a chci vypnout, obrazovka se sama nezapne, takže rychlé ukončení hovoru je zdlouhavé. Poradí mi někdo, co s tím?

Miroslav

Miroslav

17.9.2015 14:34

Koupil jsem Sony Xperia Z3 DualSim (D6633) a OS Android 5.0.2. Dle návodu by měla existovat možnost odeslání kontaktu po jeho otevření. V nabídce se však zobrazuje Sdílet, Odstranit kontakt, Propojit kontakt, Umístit na plochu a Nastavit vyzvánění. Volba Odeslat kontakt tam není. Je to chyba Androidu nebo moje? Děkuji.

Pavel

Pavel

17.9.2015 14:49

Miroslav – v seznamu kontaktů na něm podržíte prst, kontakt se označí a vpravo nahoře se objeví x možností na odeslání a na smazání kontaktu. Tedy k možnosti se dostanete dlouhým stiskem, krátkým pouze otevřete detail kontaktu s Vámi popsanou možností.

Miroslav

Miroslav

17.9.2015 15:03

Děkuji. Funguje to. Telefon mám 3. den.

Zdenek

Zdenek

25.9.2015 19:31

Zdravím, tak já mám poslední aktualizaci. Telefon jsem si pořídil včera :D. Ale narazil jsem na problém s lokací GPS. Vše je aktivní, zapnuté a přesto telefon není schopen lokalizovat GPS. Máte radu co s tím?

janekk

janekk

30.9.2015 21:58

Na Z1C mám nyní 5.1.1. a nezobrazuje se, že mám zmeškané hovory. Aktualizoval jsem některé programy (asi 15) a od té doby je asi ten problém. Takže díky, ale nevím komu :-(

RSS (komentáře k článku)