TOPlist

Android 5.0.2 Lollipop pro telefony Xperia Z1 a Z1 Compact dorazil do ČR

xperia z1 z1 compact titul

O tom, že společnost Sony začíná ve vybraných regionech uvolňovat aktualizace na nový Android 5.0 Lollipop pro někdejší vlajkovou loď Xperia Z1 a její zmenšenou variantu Z1 Compact, jsme vás informovali již před více než měsícem. Bohužel, mnoho uživatelů na svém chytrém telefonu zaznamenalo u první verze Androidu Lollipop řadu chyb. O tom, že se jednalo nejspíš o vážnější problémy konec konců, svědčí i fakt, že se Sony rozhodlo pozastavit vlnu aktualizací. Řada regionů, mezi nimiž byla i Česká republika, si tak na Lollipop pro Xperie Z1 a Z1 Compact obsahující řadu oprav musela počkat o něco déle.

xperia z1 lollipop

Toto čekání je však u konce a firmware nesoucí označení 14.5.A.0.270 již přinesl aktualizaci i pro české Xperie. Na cestě by měla být aktualizace se stejným označením také pro Xperii Z Ultra, ta však dle dosavadních informací do ČR zatím oficiálně nedorazila, s největší pravděpodobností by však majitelé tohoto telefonu již neměli čekat příliš dlouho.

Jen upozorňujeme majitele Xperií Z1 a Z1 Compact, že k aktualizaci svého telefonu na Android 5.0.2 Lollipop budou v současnosti s největší pravděpodobností potřebovat PC a nainstalovaný nástroj Sony PC Companion či Bridge for Mac.

Aktualiazovali jste již svůj telefon Xperia Z1 / Z1 Compact na Android 5.0.2? Jaké jsou vaše zkušenosti s nejnovějším firmwarem?

 

Zdroj: Xperiablog.net, blogs.sonymobile.com

Za upozornění děkujeme také našim čtenářům

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (157)