Xiaomi Redmi Note 2: už za 3 tisíce a se skvělou výbavou

145651r22p23n3lzw2napo

Xiaomi na dnešní tiskové konferenci připravilo svým fanouškům pořádný příval novinek. Vedle očekávaného představení nové nadstavby MIUI 7 totiž přišlo také s dlouho očekávaným smartphonem Xiaomi Redmi Note 2. Ten, jak je již u Xiaomi zvykem, přináší výborný poměr cena / výkon a prodávat se bude ve třech verzích, které se od sebe navzájem budou odlišovat podporou bezdrátových sítí a velikostí úložiště, přičemž nejlevnější z nich vyjde domácí zákazníky v přepočtu jen na něco málo přes 3 tisíce Kč. Nejlépe vybavená varianta Xiaomi Redmi 2 pak do názvu dostala ještě přídomek Prime.

Telefon opět využívá 5,5″ displej, nicméně ten má oproti předešlé verzi FullHD (1920 x 1080 px) rozlišení a tím pádem i více než dostatečnou jemnost obrazu 401 ppi (pixelů na palec). Zajímavě pak zní informace o 10x nižším minimálním jasu, který by teď měl činit 0.5 cd/m2, díky tomu by neměl displej telefonu ve tmě tolik namáhat oči. Výkon opět obstarává chipset z dílny MediaTeku, tentokrát se však jedná o chipset spadající do nejvyšší řady tohoto taiwanského výrobce, 64bit Helio X10. Ten poskytne dostatek výkonu díky svým osmi jádrům Cortex-A53 taktovaným na 2,2 GHz, grafický výkon zde obstarává čip PowerVR G6200. Základní dvě varianty Xiaomi Redmi Note 2 nabídnou interní úložiště o kapacitě 16 GB, model Prime pak v sobě obsahuje 32GB paměť. O podpoře paměťových karet se výrobce během představení nezmínil, nad tou tak prozatím visí otazník. Všechny verze telefonu v sobě však ukrývají 2 GB operační paměti RAM, což je rozhodně dobrá zpráva. Kromě nejlevnější varianty obsahuje Xiaomi Redmi Note 2 také podporu FDD-LTE, momentálně však nemáme informace o konkrétních podporovaných frekvencích. Komponenty primárního fotoaparátu Redmi Note 2 pocházejí z dílen Samsungu a OmniVision. Tento hlavní fotoaparát pak nabídne rozlišení 13 MPx, technologii fázového ostření, soustavu pěti čoček a světelnost objektivu f/2.2. Přední kamerka nad displejem pochází od OmniVision a nabídne rozlišení 5 MPx.

Nově Xiaomi Redmi Note 2 disponuje také infraportem pro ovládání domácí elektroniky. Použitá baterie disponuje kapacitou 3060 mAh, což by telefonu mohlo zajistit dostatečnou výdrž na jedno nabití. Rozměry Redmi Note 2 činí 152 x 76 x 8,25 mm a jeho hmotnost se ustálila na 160 gramech. Dobrou zprávou je také to, že telefon dorazí k prvním zákazníkům s již předinstalovanou nejnovější verzí MIUI 7 běžící na Androidu 5.0 Lollipop.

Xiaomi Redmi Note 2 ceny

A kolik že budou na domácím trhu jednotlivé varianty Xiaomi Redmi Note 2 stát? Základní 16GB verze bez mezinárodního FDD-LTE vyjde na 799 juanů (přibližně 3050 Kč), za model se stejnou kapacitou interního úložiště, ale podporou FDD-LTE si Xiaomi řekne 899 juanů (přibližně 3400 Kč) a nejlépe vybavený model Prime s FDD-LTE a 32GB interním úložištěm byl naceněn na 999 juanů (přibližně 3800 Kč).

Co na nový smartphone Xiaomi Redmi Note 2 říkáte? Naváže na úspěchy svého předchůdce?

Zdroj: MIUI.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)