Xiaomi se stává 3. největším výrobcem smartphonů na světě

xiaomi titulka

Dravá čínská společnost Xiaomi zažívá poslední dobou vskutku raketový růst. Obrovský úspěch zaznamenala již začátkem srpna, kdy se stala vládcem Čínského trhu a v celkovém počtu prodaných zařízení tak za sebou na domácím trhu nechala i giganta jakým je Samsung. Nyní se podle analýzy společnosti IHS iSupply Xiaomi dostalo na třetí pozici mezi výrobci smartphonů dle objemu jejich produkce.

Xiaomi MI4

Ve 3. čtvrtletí tohoto roku se společnosti podařilo po celém světě prodat celkem 19 milionů smartphonů, to představuje nárůst prodejů o 26% oproti předešlému čtvrtletí, drtivá většina z vyrobených smartphonů Xiaomi si našla kupce v Číně. Svým výsledkem se Xiaomi dostalo před další čínskou společnost – Huawei. Ten ve 3. kvartálu prodal “pouze” 16,8 milionů smartphonů, což jej odsunulo na 4. místo mezi výrobci smartphonů.

Xiaomi-Q3-2014-smartphone-sales

Už teď je jasné, že letošní rok bude pro Xiaomi rekordní. Zatímco v roce 2012 prodalo celkem 5,7 milionů a o rok později 18,7 milionů smartphonů, za rok 2014 již stihlo prodat 45,1 milionů smartphonů. Xiaomi se však snaží neusnout na vavřínech a nadále rozšiřuje svůj sortiment například o zdravotní potřeby, herní periferie či zařízení pro chytrou domácnost. Krom toho aktuálně zvětšuje i své pole působnosti a expanduje do Indie, Singapuru a Hong Kongu.

Co na úspěchy Xiaomi říkáte? Jak dlouho mu toto raketové tempo vydrží?

Zdroje: AndroidAuthority.com, GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)