Windows 11 umožní spustit Android aplikace. Má to ale háček, oznámil oficiálně Microsoft

Windows 11 umožní spustit Android aplikace Windows 10 Microsoft Spotify TikTok amazon appstore

Windows 11 je v posledních týdnech na internetu téma číslo jedna. A není se čemu divit. Změn, a to nejen těch designových, je opravdu hodně. Jedna z novinek se přímo týká tkaé Fanoušků Androidu – Windows 11 umožní spustit Android aplikace. Oznámil to sám Microsoft na velkolepé události při představování Windows 11. Jako spousta věci, má i podpora Android aplikací v nových “jedenáctkách” svůj háček, nebo spíš přímo hák.

Windows 11 umožní spustit Android aplikace

Až dosud bylo nutné, aby si uživatelé, kteří chtěli aplikace z Androidu spustit ve Windows, stáhli některý z emulátorů. S tím však bude nyní konec, alespoň částečně. Android aplikace ve Windows 11 se budou stahovat přes obchod s aplikacemi Microsoft Store, ve kterém bude zakomponovaný Amazon Appstore.

Introducing Windows 11

Introducing Windows 11

Co to znamená v praxi? Nic jiného než, že nabídka aplikaci bude přinejmenším z počátku velmi omezená. K dispozici bychom měli mít přibližně 500 tisíc aplikací. Každopádně na počátečním seznamu nebudou chybět appky jako jsou, dnes populární, TikTok nebo Spotify.

Windows 11 přijde už na podzim a bude zdarma pro všechny uživatele Windows 10. Tedy alespoň pro ty, jejichž počítače splní minimální technické požadavky. Windows 11 se stane prvním operačním systémem z dílny Microsoftu, který nebude určen pro 32bitové stroje, avšak kompatibilita aplikací by měla být zajištěna.

Minimální systémové požadavky Windows :

  • 64-bitový procesor s dvěma jádry a frekvencí 1GHz
  • 64GB volného místa na úložišti
  • 4GB paměti RAM
  • UEFI, Bezpečné spuštění, TMP 2.0
  • 9″ displej s rozlišením 1366×768 pixelů
  • grafická karta kompatibilní s DirectX 12/WDDM 2.x

Které Android aplikace byste ve Windows 11 ocenili?

Zdroj: WindowsCentral

Miroslav Selz
O Autorovi - Miroslav Selz

Technologický nadšenec, který od Applu "přesedlal" do světa Androida. Ve volném čase rád píše, cvičí, zpívá, zajímá se o zdravý životní styl a využití mobilních… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)