Android aplikace na Windows 11? Prý si ještě počkáme

android aplikace windows 11

Microsoft před pár dny oficiálně potvrdil, že nový systém Windows 11 vystartuje jako aktualizace na všechny počítače již 5. října, ovšem bude k dispozici také jako instalační obraz (iso.) na webu společnosti. Jednou z nejlepších a zároveň také nejdůležitějších funkcí je jistě podpora Android aplikací. Na ní si ale dle všeho ještě počkáme.

Android aplikace na Windows 11 tento rok zřejmě nespustíme

Dle posledních informací tato funkce nebude přítomna v systému Windows 11 od svého začátku. Během pár měsíců ji mají důkladně otestovat registrovaní uživatelé v programu Insider a až následně se má do systému zpřístupnit všem uživatelům. Teoreticky bychom tedy mohli dočkat někdy v půlce roku 2022. To může být pro někoho zklamáním, na druhou stranu je pochopitelné, že chce americká společnost takhle velkou věc řádně otestovat.

Android apps on Windows 11: Everything you need to know

Android apps on Windows 11: Everything you need to know

Samozřejmě ale můžeme počítat s novým uživatelským rozhraním, přepracovanou nabídku Start či lepším výkonem ve hrách a dalšími novinkami. Pokud tedy máte kompatibilní zařízení, budete si moci přibližně za měsíc očekávaný systém nainstalovat i na váš počítač.

Jak se na Windows 11 těšíte?

Zdroj: Windows Blog

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)