Menu

Windows 10 mění pravidla, umožní spouštět aplikace Androidu

Společnost Microsoft se stále snaží více prosadit na mobilním trhu, kterému dominují platformy Android od Googlu a iOS od Applu. Velkým problémem je nezájem ze strany vývojářů, kteří se raději přikloní k vývoji aplikací pro Android a iOS, protože se jim to vzhledem k rozšířenější komunitě a většímu počtu uživatelů vyplatí. Microsoft proto přichází s řešením, na kterém vlastně ve výsledku vydělají uživatelé chystaného systému Windows 10 i vývojáři aplikací. Nejedná se tedy v zásadě o nástroj, díky kterému lze spouštět dosavadní aplikace pro Android či iOS na Windows 10, nicméně lze pomocí něj snadno aplikace překompilovat právě pro Windows 10. Vývojáři tedy nebudou muset aplikaci tvořit znovu s přihlédnutím na fakt, že je určena pro mobilní systém Windows. Zároveň mohou vývojáři nadále používat jazyky C++, Javu a Objective C, na které jsou při tvorbě aplikací pro Android či iOS zvyklí.

windows 10 2

Jednotlivé aplikace se drobných úprav nejspíše nevyhnou, neboť ovládání aplikací u systému Windows 10 bude mírně odlišné než u ostatních platforem. Důležitý je ale fakt, že přepracování aplikací na Windows 10 by mělo být o tolik jednodušší než doposud, že by to mělo zajistit více aplikací pro Windows 10.

zdroj: theverge.com

 

Komentáře

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

30.4.2015 19:27

Tohle + jednodušší uživatelé androidu, kteří mají v telefonu CM nebo root, připravují Androidu tak jak ho známe pohřeb.

LukeCZ

LukeCZ

30.4.2015 19:40

Tak to jsem zvědavej, jak to na tom hardware pojede…

DiGi

DiGi

30.4.2015 20:44

Jo na ty Univerzal apps jsem opravdu ukrutně zvědavý. Na telefonu tlačítka malinká nepoužitelná. Tablet bude tak akorát. A na PC budou tlačítka obludně obrovská a pro použití myší nevhodná.

Ocko

Ocko

30.4.2015 21:27

Aha takze pokud mam root a pouzivam custom romku tak jsem jednoduchej. Ty tvoje vykriky do tmy me fakt uz bavi. Najdi si jinej smysl zivota nez jen trolit

Patrik Janoušek

Patrik Janoušek

30.4.2015 22:02

FAKTUZME: Je velmi pozoruhodné, jak pod jakýmkoliv článkem neustále kritizuješ CM a root. Když teď pominu CM, tak i root ti otevírá spoustu možností a celkově otvírá brány do (tebou) neprozkoumaného světa. Například mě pomohl u starého smartphonu, kde jsem měl malou vnitřní pamět a potřeboval jsem se zbavit již předinstalovaného facebooku, který zabíral velice nepěkných 80 MB.

Je zajímavé, že všude stojíš proti modifikování androidu, ale ještě jsem si od tebe nepřečetl nic o odemykání bootloaderu.

křemíkove nebe

křemíkove nebe

30.4.2015 22:26

@FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT To jsi pěkný pokrytec a velký hlupák to tě nenapadlo že cm custom romka, je pro mobily kde zkončila podpora, defakto člověk se naučí víc využivat potencial mobilu a nemluvě o více místa v mobilu.Takže jsi tady ty ten jednodušší.

justme

justme

30.4.2015 22:36

2FUMZS: po 2 pive a jednom poldeci sú tvoje komentáre celkom zábavné :-)

Prof.Xavi

30.4.2015 23:32

DiGi: Aha, tak to si mohli redaktoři ušetřit čas. Měli Tě rovnou pozvat na rozhovor, jaké že to vůbec bude v praxi, když už tu mají přímo borce z Redmondu.

Proč pořád reagujete na toho FAKTUZ šaška? Já tu jednou za měsíc zkouknu, co je nového u Androidu, náhodou kouknu na komenty a všude je jen FAKTUZ. SvetAndroida ho asi zaměstnává na plný úvazek – nebo to má někdo život scvrknutý jen na internet? Smutné.

FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT

1.5.2015 0:17

Ocko: Ano, a pokud kupuješ náhražky telefonů nebo Číny, kopeš Androidu hrob.
Patrik Janoušek: Aby sis odinstaloval a deaktivoval tebou zmíněný předinstalovaný Facebook, nepotřebuješ k tomu ani root ani CM …
křemíkove nebe: Možná jsem podle tebe hlupák, ale odnesl jsem si ze ZŠ i základní věci, jako je třeba pravopis …
justme: Děkuji.
Prof.Xavi: Doba kterou strávím denně na tomto webu přibližně odpovídá tomu, co dle posledních průzkumů průměrně prosedí člověk při jedné návštěvě WC a vykonání potřeby.

JanLuk

2.5.2015 8:24

Nechápu kopání hrobu Androidu, když koupím čínu…
Google je vývojář systému Android a příjem má hlavně z reklamy a prodaných aplikací na Obchodě Play…
Na čínském mobilu ty reklamy mám taky a aplikace taky musím koupit , když je chci….

To že si koupím procesor do PC od AMD místo Intelu přece nezabiju windows…

Tvé komentáře nemají hlavu ani patu….

Michal

Michal

5.5.2015 9:17

@FAKTUZMETEDZACINATEULTRASTVAT: Vas uhel pohledu chapu, ale nesouhlasim s Vasim nazorem. Android je prave o vysoke kustomizaci a moznosti nastaveni dle uzivatelskych potreb i za cenu snizeni stability ci zabezpeceni systemu, coz CM a root jsou jedny z prostredku, jak toho dosahnout.
Co se tyka nahrazky s ciny, taky jsem si jednu poridil, nejak jsem nenasel alternativu od renomovaneho vyrobce, ktery by me nabidl padlo na dve sim za cenu, kterou jsem ochoten zaplatit za “mobil”.

@K tematu: jako vyvojar tohle ocenuji a jsem docela zvedavy, jaka bude nakonec realita.

RSS (komentáře k článku)