Windows 10 mění pravidla, umožní spouštět aplikace Androidu

windows 10

Společnost Microsoft se stále snaží více prosadit na mobilním trhu, kterému dominují platformy Android od Googlu a iOS od Applu. Velkým problémem je nezájem ze strany vývojářů, kteří se raději přikloní k vývoji aplikací pro Android a iOS, protože se jim to vzhledem k rozšířenější komunitě a většímu počtu uživatelů vyplatí. Microsoft proto přichází s řešením, na kterém vlastně ve výsledku vydělají uživatelé chystaného systému Windows 10 i vývojáři aplikací. Nejedná se tedy v zásadě o nástroj, díky kterému lze spouštět dosavadní aplikace pro Android či iOS na Windows 10, nicméně lze pomocí něj snadno aplikace překompilovat právě pro Windows 10. Vývojáři tedy nebudou muset aplikaci tvořit znovu s přihlédnutím na fakt, že je určena pro mobilní systém Windows. Zároveň mohou vývojáři nadále používat jazyky C++, Javu a Objective C, na které jsou při tvorbě aplikací pro Android či iOS zvyklí.

windows 10 2

Jednotlivé aplikace se drobných úprav nejspíše nevyhnou, neboť ovládání aplikací u systému Windows 10 bude mírně odlišné než u ostatních platforem. Důležitý je ale fakt, že přepracování aplikací na Windows 10 by mělo být o tolik jednodušší než doposud, že by to mělo zajistit více aplikací pro Windows 10.

zdroj: theverge.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)