Widget pro Gmail má nový design. Vzhledem odpovídá aplikaci

gmail novy widget google

Widgety byly jednou z nejzajímavějších funkcí Androidu, nicméně v posledních letech už o ně není moc velký zájem. A to jak ze strany uživatelů, tak i vývojářů. Nyní byl však po dlouhé době aktualizován widget pro Gmail. A právě v uplynulých dnech se dostalo na nový Material Design.

Widget pro Gmail nově sdílí stejný Material Design jako hlavní aplikace

Gmail má již nový design od minulého roku, kdy se kompletně po letech modernizoval design. Vývojáři trochu pozapomněli na samotný widget pro tuto aplikaci. To není moc překvapivé, vzhledem k tomu, že sláva widgetů již pohasla. Lidé už je používají minimálně a doby, kdy byla většina domovské obrazovky pokryta několika widgety, je pryč.

Pokud jde o samotné změny ve Widgetu Gmailu, tak přešel na Material Design 2 nebo-li v některých případech Material Theme. Vidět můžeme změnu v záhlaví, kdy se opět dostalo na bílou barvu, která je takovým rozpoznávacím znamením nejnovějšího designu od Googlu. Mírně se rovněž zmenšilo písmo. A to díky použití nového fontu Google Sans. Ikonky jsou rovněž menší. A to je vše. Jak nový design vypadá, můžete vidět na obrázku výše.

Gmail
Gmail

Používáte ještě na telefonu widgety? Pokud ano, kolik?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)