Aplikace Wi-Fi CleanUp: Udělejte si pořádek v uložených Wi-Fi sítích

wi-fi cleanup aplikace android

Víte, na kolika Wi-Fi sítích už jste byli připojeni a kolik z nich bylo otevřených? Udělejte si v novém roce pořádek v uložených sítích za pomoci čerstvé aplikace Wi-Fi CleanUp, která nezabere ani 1 MB prostoru a nabídne jednoduchou správu a pomůže i s otravným opakovaným připojením k hotspotům, které i po předchozím zadání hesla chtějí kód znovu.

Wi-Fi CleanUp vám pomůže udělat pořádek

Základní myšlenka velmi jednoduché aplikace sestávající se pouze ze dvou obrazovek je lepší, zároveň však stále nenáročná údržba všech sítí, ke kterým jste se kdy připojili. Wi-Fi CleanUp rozlišuje sítě na otevřené a zabezpečené – s otevřenými se nejčastěji setkáte v halách Českých drah, u restauračních řetězců a podobně. Zabezpečené připojení naleznete například u vás doma.

Připojování bez vašeho vědomí?

Většina uživatelů nechává stabilně zapnutou funkci Wi-Fi, ačkoli ji v mnoha případech vůbec nepoužívá. Při velkém množství uložených nezabezpečených hotspotů se tak může stát, že vaše zařízení síť rozpozná a vy se tak nevědomky připojíte. To může být i nebezpečné, minimálně však otravné.

Přehled sítí i připojení přímo z aplikace

Všechny sítě, ke kterým jste se kdy připojili, naleznete přehledně v aplikaci. Obsahují označení otevřeného zámku u nezabezpečených a zavřeného zámku u zabezpečených připojení. Zařízení je může díky Wi-Fi CleanUp jednoduše „zapomenout“, což ve výsledku zvýší bezpečnost vašeho telefonu a také načítání nastavení Wi-Fi připojení díky podstatně kratším záznamům.

Funkce aplikace

Vývojář z XDA Developers v nové aplikaci, která má příslib aktualizací a dalšího vylepšování, deklaruje následující funkce:

  • „Zapomenutí“ připojení k sítím (může být i automatické)
  • Přejmenování sítě v aplikaci
  • Jednoduché připojení k Wi-Fi v aplikaci
  • Zobrazený signál dostupných připojení
  • Zvolit oblíbené sítě, které uniknou automatickému promazání

Wi-Fi CleanUp používá sám vývojář

Bezplatná aplikace Wi-Fi CleanUp se těšila oblibě na serveru XDA Developers právem – není to sice software nabušený funkcemi, přesto je to nástroj, který mnoho uživatelů uvítá. Nezabere ani 1 MB paměti a využívá ho sám vývojář, podle jehož slov mu podobná jednoduchá aplikace zkrátka chyběla.

Wi-Fi CleanUp
Wi-Fi CleanUp
Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)