Menu

Wheres My Droid – najděte svůj ztracený telefon

Mobilní zařízení se stávají každodenní společníkem, kterého nosíme stále u sebe. Zároveň dosahuje hodnota těchto chytrých zařízení několika tisíc korun a řadí se tak mezi majetek, s jehož ztrátou se smiřujeme opravdu těžko. Chytré telefony však nabízí možnosti, jak daný přístroj vypátrat, i když se nachází daleko od Vás. Dnes si představíme aplikaci Wheres My Droid, která nám pomůže v případě ztráty telefonu či odcizení daný telefon lokalizovat, případně zabránit nálezci přístupu k Vašim datům.

Rozcestník

 1. Co to umí a proč bych to měl používat?
 2. První spuštění
 3. Prostředí aplikace
 4. Nastavení zvonění
 5. Nastavení GPS
 6. Nastavení zabezpečení
 7. Commander
 8. Pokročilé nastavení
 9. Vzdálené ovládání
 10. Upgrade na verzi Pro
 11. Závěr

Wheres My Droid

Co to umí a proč bych to měl používat?

V případě ztráty telefonu či jeho odcizení moc možností, jak daný telefon najít, nemáme. V případě, že telefon někde ztratíme, je sice stále zapnut, při troše štěstí má signál mobilní sítě, přesto jeho lokaci může určit pouze operátor, který nám však nepomůže. Pomohla by ale aplikace Wheres My Droid, která by mohla poskytnout GPS údaje, podle kterých bychom mohli přístroj lokalizovat. Jestliže bude telefon připojen k internetu, je jeho nalezení skutečně jednoduché a bleskové. Ani při deaktivovaném mobilním internetu nemusíte smutnit, žádost a GPS údaje lze získat také pomocí SMS s vybranou frází. V případě, že se přístroj stane kořistí nějakého útočníka, se šance na získání přístroje logicky zmenší. Vyndá-li útočník z přístroje SIM kartu, musíme doufat, že se před smazáním přístroje připojí k internetu, pomocí čehož lze přístroj opět lokalizovat, či smazat data a přístroj zablokovat. Ani v tomto případě však nemusí být nic ztraceno. Aplikace totiž umožňuje v případě změny SIM karty zaslat na předem navolené číslo údaje o nové SIM kartě – její číslo a telefonní číslo, takže instrukce zaslané pomocí SMS můžeme aplikovat i s jinou SIM kartou.

První spuštění

Při prvním spuštění aplikace nás uvítá jednoduchý průvodce čtyřmi kroky, ve kterém lze určit některá prvotní nastavení. V druhém kroku tak můžeme zvolit, na jaký text z SMS začne telefon reagovat pro výstražný signál nebo odeslání SMS s GPS souřadnicemi. Důležitý je třetí krok, ve kterém nastavíme funkci Commander, která se stará o vzdálenou správu zařízení. Pomocí volby Connect zvolíme Gmail účet, přes který budeme telefon dálkově spravovat. Aplikace se pak přidruží k Vašemu Googlu účtu a budete moci skrze něj spravovat telefon pomocí webového rozhraní.

Po dokončení průvodce na nás vyskočí nabídka od společnosti Appy mail, která přislibuje výměnou za Váš email nejnovější aplikace. Nabídku jsem odmítl.

Prostředí aplikace

Základní obrazovka aplikace nabízí několik tlačítek, pod kterými se skrývají základní volby a nastavení.

Nastavení zvonění

V případě, že telefon někde vypadne z kapsy, můžeme místo prozvánění spustit přímo melodii s vibracemi, případně sirénu. Zvukový signál můžeme též spustit SMS s určitým textem, který specifikujeme v poli Attention Word. K tomuto nastavení se dostaneme volbou Ring Setup.

Nastavení GPS

Volba GPS Setup v sobě ukrývá možnost získání GPS souřadnic přístroje, které lze zaslat majiteli pomocí internetového připojení nebo SMS. Nastavením fráze Attention Word určíme, na jaká slova v příchozí SMS bude přístroj reagovat a zašle SMS. Pod Advanced Options můžeme nastavit 4 SMS, které mohou majiteli přijít. První SMS tak například zašle pouze informace o tom, zdali je přístroj zapnut a zdali je GPS aktivní. Další SMS už dokážou zaslat přesnou polohu, případně odkaz na Google Mapy s polohou telefonu.

Nastavení zabezpečení

V nastavení zabezpečení, kam se dostaneme volbou Security Settings, můžeme nastavit vzdálené zamknutí přístroje, smazání uživatelských dat, zvolit, která telefonní čísla mohou používat instrukce skrze SMS, nastavit klíč aplikace či nastavit chování při změně SIM karty.

Chceme-li, aby mohla přístroj přes SMS lokalizovat pouze vybraná telefonní čísla, použijeme volbu White/Black list, ve které si zvolíme, která čísla mohou, nebo naopak nemohou tuto vymoženost používat.

Pod tlačítkem Passcode se ukrývá nastavení klíče, kterým bude aplikace zamknuta, aby útočník nemohl měnit nastavení.

Velmi zajímavou a užitečnou volbou je tlačítko SIM Card, díky kterému lze nastavit akci při změně SIM karty. Jestliže telefon pozná, že útočník změnil SIM kartu, můžeme si její nové číslo nechat zaslat na předem navolený kontakt, čímž získáme nové telefonní číslo přístroje, na které poté můžeme použít SMS instrukce a lokalizovat tak odcizený přístroj.

Commander

Pod pojmem Commander se skrývá funkce, díky které je možné telefon spravovat pomocí webového serveru www.wheresmydroid.com. V telefonu je nutné nastavit, se kterým Google účtem v telefonu se má aplikaci spojit. To jsme mohli provést rovnou v počátečním průvodci, případně nyní přes tuto volbu v menu.

Pokročilé nastavení

V pokročilém nastavení máme možnost spustit znovu počátečního průvodce nastavením, zapnout tzv. Stealth Mode, který skryje příchozí zprávy obsahující text pro spuštění úkolů spojených s touto aplikací, případně smazat veškeré nastavení aplikace.

Vzdálené ovládání

Abychom mohli přístroj vzdáleně ovládat z webového rozhraní, musíme nejprve nastavit samotný přístroj a spojit aplikaci s Google účtem. To uděláme v menu Commander (viz výše). Samotné ovládání se pak nachází na internetových stránkách aplikace zde. Nejdříve je nutné přihlášení na Váš Google účet, který jste zadali také v aplikaci.

Po úspěšném přihlášení se nám již zjeví jednoduchý ovládací panel, ve kterém můžeme přístroj nechat zvonit, zjistit si informace o přístroji či získat jeho polohu. Ve verzi Pro je pak také možné přístroj zamknout nebo smazat data telefonu či na SD kartě. Získáme-li GPS souřadnice od přístroje, můžeme si volbou Open in Google Maps zobrazit pozici přístroje rovnou na mapovém podkladu Google.

Upgrade na verzi Pro

Abyste mohli využít pokročilé funkce jako vzdálené zamknutí přístroje nebo smazání dat, budete si muset připlatit za verzi Pro, která je přístupná za 3,99 dolaru (cca 80 Kč).

Závěr

Patříte-li mezi uživatele, kteří se o své přístroje bojí nebo mezi ty, kteří telefon často ztrácí a někde zapomínají, mohla by Vám aplikace Wheres My Droid pomoci. Její nastavení je velmi jednoduché a vyžaduje pouze několik minut Vašeho času. Od té doby již nemusíte aplikaci žádným způsobem sledovat, dokonce nebude spotřebovávat ani Vaši baterii a v případě, že si najednou uvědomíte, že se přístroj nenachází tam, kde byste ho chtěli mít, bude tato aplikace k nezaplacení. Jestliže Vám telefon někdo odcizí, dá se vypátrat v případě, že útočník telefon ihned nesmaže. Připojí-li se na internet, je možné ho vystopovat, stejně tak po změně SIM karty lze získat její telefonní číslo a aplikovat rozkazy skrze zprávy SMS, útočník se navíc nemusí nic dozvědět. Za zprovoznění funkcí zamknutí přístroje nebo mazání dat je nutné připlatit 80 Kč. Autoři do budoucna přislíbili další funkce, mezi které patří například pořízení podoby útočníka pomocí předního fotoaparátu či vylepšení funkcí Commanderu.

Wheres My Droid
Alienman Tech
Verze4.0.6 (26. 6. 2012)
Velikost677 kB
2.2+


Zdarma

 

Komentáře

Neregistrivany

Neregistrivany

5.9.2012 7:41

Můžete poradit jestli je lepší nebo horší než android lost?
Používám ho a přijde mi že zdarma umí to samé, nebo se pletu?

Pavel

Pavel

5.9.2012 7:51

Nejlepsi antitheft ma urcite avast mobile security – zvlast ta posledni verze s webovym portalem a vzdalenym ovladanim je perfektni – treba sirena. Je zadarmo a bez reklam. Doporucuju!

Marek

Marek

5.9.2012 7:54

Jediný program který mi spolehlivě funguje je Phone Locator Pro…

NoDicz

NoDicz

5.9.2012 8:07

Jak psal Pavel, avast nabizi zdarma vice fuknci, mam ho jiz otestovaneho na,,ostro” a tel jsem. asel, webove rohrani je taky parada

SaliSaliven

SaliSaliven

5.9.2012 8:10

Další alternativou je Ceberus. nechybí mu siréna, vzdálené pořízení fotografie lumpa, zaměření GPs atd. Která aplikace je ovšem nej, tobychom se tady teď asi hodně přeli.

Pistolník

Pistolník

5.9.2012 8:16

Zkuste Cerberus. Zdá se mi z těchto programů nejlepší.

Pistolník

Pistolník

5.9.2012 8:17

Pozdě :(

MoB

MoB

5.9.2012 8:27

… v případě, že útočník telefon ihned nesmaže. Tohle považuji za velkou díru právě v případě aplikací pro zabezpečení telefonu. Každý zloděj přece telefon co nejdříve uvede do “nulového stavu” – reset, pak výměna karty a šup s tím do bazaru. Nebo ne? Zabezpečovací aplikace, která toto nepřežije, je na prd…

zolty

zolty

5.9.2012 8:54

Pouzivam Samsung Dive,zadnou aplikaci v mobilu nepotrebuji a muzu si s telefonem delat na dalku co me napadne. Lokalizovat,zamknout,prozvonit,stahnout protokol volani,upozorneni o zmene simkarty,mohu urcit text ktery se ukaze na zamknute obrazovce na dalku udelat erase telefonu apod… Staci mit samsung ucet,zapnout officialni stranky samsungdive a je to Vase. A je to zadarmo

1sefko

1sefko

5.9.2012 9:01

Cerberus má možnosť aplikáciu implementovať do telefónu tak, aby bola ako systémová a ešte k tomu neviditeľná, takže ak aj prípadný zlodej mobil zmaže, resetuje do továrenských nastavení a uvedie ho do nulového stavu, aj napriek tomu aplikácia Cerberus zostane v mobile spolu so systémovými aplikáciami, takže tá prežije.

1sefko

1sefko

5.9.2012 9:02

Len som zabudol dodať, že pri tej implementácii Cerberusa do systému treba mať Root.

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 13

5.9.2012 9:31

Díky moc všem za komentáře. Na Vaše doporučení se určitě podívám, díky!

power1000

power1000

5.9.2012 11:14

zkuste i androidlost, myslim ze plnohodnotna alternativa. Kdyz to clovek umi, tak si ho nainstaluje i jako systemovou aplikaci a pak to prezije i wipe

marcoama

marcoama

5.9.2012 11:26

Chci se pozeptat, zdali má někdo zkušenosti se SamsungDive a dálkovým ovládáním SGSII, který je nyní nativně v menu nastavení/zabezpečení telefonu. Zkoušel někdo?

Mishack

Mishack

5.9.2012 13:05

MoB: Rekl bych, ze to bude dle jineho scenare. Typek slohne mobil, odneseho ke “svemu” vykupci a teprv ten se na to podiva a provede tyhle zmeny. Takze casu by mohlo byt dost. Alespon na to telefon vzdalene wipe-nout a vyfotit typky.

dalid

dalid

5.9.2012 14:24

Aj ja pouzivam cerberus… Sice platena appka, ale da so pouzit myslim ze az na 5 zariadeni s Androidom.. Nechyba ani moznost vyfotenia prednou kamerou pri zadani nespravneho kodu na odomknutie obrazovky (pocet zlych pokusov sa da samozrejme nastavit) a pod…
Dokonca ani pri zmene ROM sa aplikacie neodstrani zo zariadenia… :)

calimero

calimero

5.9.2012 16:50

nejlepší je androidlost ;)

Roman

Roman

6.9.2012 7:23

marcoama:
Příspěvek dvě a půl hodiny před Tebou od zolty.

kaba

kaba

6.9.2012 12:15

u mě vede cerberus, android lost je sice podobná apka a zadarmo, ale nešťastné řešení považuju propojení s google účtem

marcoama

marcoama

6.9.2012 20:38

2Roman:
jojo, pak sjem si toho všiml. Mezitím jsem jej i odzkoušel. Byl jsem velmi zklamán. Sice mi to zařízení kednou nakonec našlo a stáhlo i výpisy hovorů, či prozvonilo, ale jednalo se pouze o jeden případ z 10ti a to při stejné poloze přístroje.

zolty

zolty

6.9.2012 21:24

Marcoama:

To je divne,zkousel sem to nekolikrat a hned na poprve nebyl problem lokalizovat telefon a delat s nim cokoliv jsem chtel. Bude v tom nejaky sotek. Ovsem zkousel jsem to na SGS III,takze je mozne,ze II s tim treba tolik nekamaradi.

zolty

zolty

6.9.2012 21:36

Marcoama:

Tak mi to nedalo a musel jsem to hned vyzkouset. A musim potvrdit,ze aplikace SamsungDive momentalne zlobi. Pri vyhledavani polohy mi to ukazuje ze telefon se nachazi cca 3 kilometry odeme a to ho mam vedle sebe. Kdyz jsem to zkousel pred mesicem a 2ma tydnama,vse fungovalo naprosto v poradku. Zrejme se jedna o problem,ktery bude nejspise u nich,protoze pri lokalizaci to vyhodi hlasku s upozornenim ze se spatnym signalem GPS to muze delat problemy. Tuto hlasku kdyz jsem to pred 2 tydnama zkousel nehazelo a telefon ukazalo tam kde je. Jinak ostatni spojeni s telefonem stale funguje tak jak ma. Takze si myslim,ze jde jen o chvilkovou zalezitost,nez to opravy.

RSS (komentáře k článku)