Aplikace WhatsApp bude zdarma, reklam se bát nemusíme

whatsapp hlavni

Jedna z nejvyužívanějších chatovacích aplikací pro většinu mobilních platforem – WhatsApp – ruší poplatky ve formě ročního předplatného. S těmi se setkávali především noví uživatelé. Jednalo se o 0,99$ poplatek za každý rok používání. Důvodem má být skutečnost, že spousta WhatsApp uživatelů nemá kreditní či debetní kartu, a proto se obávají, že po roce používání ztratí kontakt se svými přáteli (rodinou).

Placení ve službě bylo vždy tak trochu záhadou – zmiňovanou hlášku o zaplacení předplatného jsme i v redakci viděli několikrát, k odečtení peněz však nedošlo (alespoň tedy aplikace nic neohlásila a nic podezřelého jsme ani později neobjevili). Plán vývojářů aplikace je ale pro následující týdny jasný – odstranit přítomnost poplatků ze všech verzí WhatsAppu, a to na všech platformách.

WhatsApp ruší předplatné

whatsapp předplatné

Zrušení poplatků by za normálních okolností naznačovalo, že se v aplikaci začnou objevovat nevítané reklamy. Můžeme vás ovšem uklidnit, neboť reklamní sdělení podle vývojářů WhatsAppu v aplikaci nikdy neuvidíme. Jakým způsobem se tedy WhatsApp chystá vydělávat? V současné době probíhá testování nástrojů, které umožní komunikaci skrze aplikaci s různými institucemi obchodní sféry. Je tedy možné, že prostřednictví WhatsAppu budeme moct kontaktovat naši banku, aerolinky či jiné organizace.

Zdroj: TheVerge.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek