TOPlist

WhatsApp mění pravidla pro zálohy. Pozor, abyste o ně nepřišli!

whatsapp-google
  • WhatsApp ukládá zálohy konverzací na Disk Google
  • Nově se data započítávají do vašeho prostoru
  • Pokud máte málo místa, měli byste to včas řešit

V konverzacích v aplikaci WhatsApp se časem nastřádá docela velké množství dat. Nejde jen o zprávy, ty zase tolik nezabírají. Ale různé obrázky a videa, to je jiná. Záloha může běžně nabýt velikosti i několika gigabajtů. Doteď se záloha ukládala do účtu Google do speciálního prostoru. Nově se ale záloha bude ukládat přímo na váš vlastní disk Google.

Obsah

Proč to může být problém? Google dává k běžnému účtu zdarma kapacitu 15 GB a spoustě lidí to stačí, i když třeba jen tak tak. O tento prostor se dělí Gmail, Google Fotky a vaše dokumenty. A najednou tak přibude třeba několik GB dat z WhatsAppu. Snadno se tak může stát, že vám volné místo dojde. Zvláště ve spojení s novým nastavením, které umožňuje zapnout posílání obrázků natrvalo v HD kvalitě.

Zkontrolujte, jak na tom jste

Zkontrolovat, kolik místa zabíráte na vašem Google účtu si můžete zde.

google účet, úložiště

Za 5 minut 12

WhatsApp začal nyní rozesílat uživatelům e-maily s upozorněním, že mají 30 dnů na to, aby se na změnu připravili. Můžete reagovat několika způsoby.

Promazání dat

Jednou možností je podívat se, co všechno zálohujete a nepotřebná data prostě smazat. Před smazáním je můžete samozřejmě zkopírovat jinam.

  • Na záložce Chaty jděte do Nastavení.
  • Klepněte na Úložiště a využití dat > Správa úložiště.
  • Vyberte konkrétní chat.
  • Můžete také nastavit automatické mazání zpráv

Více o možnostech, jak promazat data, se dočtete na webu WhatsAppu.

Přesun zálohy

Můžete si vytvořit nový Google účet a nastavit zálohování na něj. Získáte tím nových 15 GB zdarma.

Nastavení účtu je možné pouze na hlavním zařízení. Pokud nevidíte následující nabídku celou, ověřte, že držíte v ruce správný mobil.


Přikoupení prostoru

Pokud nechcete vytvářet další účet ani mazat data, můžete si snadno přikoupit větší prostor. Máte na výběr kromě 15 GB zdarma.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Nečekejte dlouho

Nenechávejte vyřešení záloh na poslední chvíli, zvláště pokud máte zálohováno více dat. Může vám do toho na poslední chvíli něco vlézt a přesun několika GB nějaký čas zabere.

Google Drive
Google Drive

Jak zálohujete data z WhatsApp?

Zdroj: Google, X

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)