Konečně je to tu! Takto dáte do Windows neomezený WhatsApp

WhatsApp Beta Windows 10 11 aplikace instalace návod

Čekání milionů uživatelů komunikační služby WhatsApp je u konce. Vývojáři tohoto populárního nástroje konečně vydali (zatím v beta verzi, ale velmi schopné) novou variantu Windows aplikace, která je na rozdíl o stávajícího “desktop” řešení schopná především běžet bez neustálé vazby na mobilní telefon a současně nabízí velké množství pokročilých funkcí a nastavení. Přinášíme návod, jak ji jednoduše stáhnout, nainstalovat a aktivovat.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Instalace a aktivace WhatsApp Beta aplikace pro Windows

Nová verze tohoto WhatsApp prostředníka pro počítače je postavená na jiném základu (Universal Windows Platform), což vás samozřejmě nemusí extra zajímat, ale jde o důvod, proč je sice aplikace mnohem schopnější, svižnější a taky hezčí, ale současně omezená pouze pro Windows 10 a 11. Mezi nutné požadavky patří také Microsoft účet (pro stažení aplikace z Windows Store) a pochopitelně také WhatsApp účet a pro prvotní nastavení i jeho aplikace v mobilu.

WhatsApp Beta Windows 10 11 aplikace instalace Store náhled

Jak na to krok za krokem…

  1. Na počítači otevřete odkaz na stažení a instalaci WhatsApp Beta pro Windows
  2. Klikněte na “Získat” a poté “Instalovat” (v průběhu je vyžadováno přihlášení k Microsoft účtu)
  3. Jakmile aplikace naběhne, otevřete si WhatsApp v mobilu
  4. Klepněte na tři tečky vpravo nahoře a vyberte Propojená zařízení
  5. Otevřete nabídku “Beta verze pro více zařízení” a tlačítkem dole se přidejte
  6. Běžte zpět, klepněte na “Propojit se zařízením” a naskenujte QR kód z obrazovky počítače
  7. Aplikace načte potřebné údaje a historii a můžete ji začít používat

WhatsApp Beta pro Windows poskytuje jako zástupce nové varianty nezávislého přihlášení do více zařízení nejen větší volnost, ale také mnohem lepší funkce než dosavadní web verze nebo prográmek WhatsApp Desktop, na které zatím odkazuje oficiální stránka komunikátoru (a ke kterým jsme psali starší návod).

Kromě zmíněné nezávislosti na mobilu, mnohem rychlejší odezvy aplikace, pokročilých nastavení či modernějšího vzhledu je to například i parádní schopnost doručovat oznámení i při vypnuté aplikaci. Zaujme také možnost ručního kreslení v rámci posílaných příloh ve zprávách. Můžete ho zkusit pod klasickou ikonkou sponky.

Jaké další funkce by mohla tato aplikace do budoucna mít?

Inspirace: AggLumia

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)