TOPlist

Používáte WhatsApp přes web? Nová funkce usnadní orientaci v tom, s kým si píšete

WhatsApp
  • Komunikátor WhatsApp chystá užitečnou novinku pro webový klient
  • K dispozici by mohla být v jednom z nadcházejících updatů
  • Podnikům usnadní správu informací o svých klientech

Celosvětově oblíbená komunikační platforma WhatsApp brzy přinese zajímavou novinku pro uživatele webové aplikace. Upozornil na ni server WABetaInfo, jenž dlouhodobě přináší podrobnosti o chystaných funkcích služby, které jsou předmětem testování. Připravovaná funkce má potenciál zjednodušit orientaci v tom, s kým si píšete.

V jedné z nadcházejících aktualizací webového klientu bude uživatelům dovoleno připisovat ke kontaktům poznámky. Zatímco běžní smrtelníci, jež WhatsApp používají k dopisování si s přáteli a rodinou, funkci zřejmě příliš nevyužijí, určitě přijde vhod nejednomu podniku, který platformu od Mety používá jako prostředek ke komunikaci se spotřebiteli.

WhatsApp poznámky web

Představa, že by si firmy a jejich zaměstnanci mohli ke svým klientům snadno připisovat třeba jejich osobní preference nebo detaily týkající se platebních prostředků, za nás zní skvěle. S novou vychytávkou tak nebude nutné mít pro všechny informace tohoto charakteru vytvořený separátní dokument, v němž může dohledání potřebných informací zabrat podstatně více času.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

WhatsApp s poznámkami experimentuje také na Androidu, kde plánuje přidat funkci pro uložení konkrétní zprávy do informací o kontaktu. Nejspíš ale bude exkluzivní pro firemní účty a právě z toho důvodu se osobně obávám, že ani poznámky ve webové verzi nakonec nemusí být k dispozici všem uživatelům. Jak přesně se ale Meta nakonec rozhodne, zatím nevíme.

S kým nejčastěji komunikujete přes WhatsApp?

Zdroje: WABetaInfo (1 ,2)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)