Super! WhatsApp konečně míří na Wear OS, nabídne posílání textových i hlasových zpráv

whatsapp hodinky
  • WhatsApp aplikace míří na chytré hodinky
  • Dočkají se všechny modely s Wear OS 3
  • Kromě textových zpráv se můžeme spolehnout i na ty hlasové

Pokud máte chytré hodinky s Wear OS a zároveň používáte WhatsApp, můžete začít pomalu slavit. Meta totiž vydala oficiální aplikaci pro Wear OS 3, což znamená, že budeme moci posílat zprávy přímo z hodinek a nebudeme odkázání pouze na notifikace.

Aplikace je však momentálně ve fázi beta a dostupná je pouze pro beta testery aplikace pro Android, kam se můžete přidat i vy. V následujících týdnech bude ale dostupná široké veřejnosti, konkrétně majitelům chytrých hodinek s Wear OS 3. Je tedy jedno, zda máte Galaxy Watch (4 nebo novější) od Samsungu, Pixel Watch od Googlu nebo třeba Fossil Gen 6.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
whatsapp wear os

WhatsApp pro Wear OS nám umožní pohodlně a rychle posílat textové i hlasové zprávy přímo z chytrých hodinek, avšak nebude možné zahájit nový chat s kontaktem, se kterým jsme si do té doby nepsali, což je trochu škoda. Při prvním spuštění aplikace na hodinkách musí uživatel zadat osmimístný kód z hodinek do aplikace na telefonu, aby došlo k bezpečné synchronizaci chatů napříč všemi zařízeními. Samozřejmostí je i end-to-end šifrování.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Využijete WhatsApp na hodinkách?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)