TOPlist

WhatsApp inovuje: Tři nové funkce, které musíte vyzkoušet

whatsapp aplikace mac windows novinky
  • WhatsApp přináší na počítače hned tři užitečné novinky spojené s videohovory
  • První z nich se týká navýšení počtu účastníků na zařízeních s macOS a Windows
  • Uživatelé budou moci nově sdílet nejen obrazovku, ale také zvuk z daného zařízení

WhatsApp vylepšuje své funkce videohovorů o tři užitečné novinky, které zpříjemní a zefektivní online komunikaci. Tyto funkce budou dostupné uživatelům WhatsApp pro Mac a Windows v nadcházejících týdnech. Ocení je především ti, kteří platformu využívají pro komunikaci s vícero osobami najednou.

Zřejmě tou nejdůležitější změnou je počet účastníků videohovoru na počítačích se systémy macOS a Windows, který se rozšiřuje z 8, respektive 16, na maximálních 32. To otevírá dveře rozsáhlejším online meetingům, ať už se jedná o rodinná posezení, pracovní porady nebo online kurzy. Je vidět, že Meta tímto rozšířením míří především na firmy, které tak mohou WhatsApp začít využívat ke konferencím namísto Google Meetu, Zoomu a dalších (v tuto chvíli již konkurenčních) platforem.

whatsapp videohovory

Uživatelé dále nyní mohou sdílet nejen svou obrazovku, ale nově i zvuk. Dosud sdílení obrazovky přenášelo pouze vizuální informace, bez zvuku z daného zařízení. Pro snazší sledování konverzace v přeplněném videohovoru, WhatsApp zavádí také funkci „Speaker Spotlight“, která automaticky zvýrazňuje mluvící osobu. Její rámeček se zobrazí na prvním místě a bude obklopen bílým obrysem.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Využijete některé z novinek v aplikaci WhatsApp?

Zdroj: WABetaInfo

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)