Do WhatsAppu můžete nově vložit tajný kód! K čemu poslouží?

whatsapp tajný kód
  • WhatsApp zavádí novou funkci „Tajný kód pro zámek chatu“ 
  • Meta si od ní slibuje zvýšené soukromí a celkové zabezpečení
  • Nyní se začíná zavádět globálně

WhatsApp už poměrně dlouho umožňuje zamknutí konverzace, odemknete ji pak pouze přes kód, otisk prstu či Face ID. Na hlavní stránce ji ale stále vidíte, takže pokud se někdo dostane do vašeho telefonu, může minimálně spatřit, s kým si píšete, což není pro vyloženě utajené chatování příliš bezpečné. Nyní přichází Meta s mnohem lepší vychytávkou.

Funkce zvaná „Tajný kód pro zámek chatu“ umožní nastavení odlišného hesla, takže nemusí být shodné s heslem od telefonu a jakmile danou konverzaci zamknete tímto způsobem, zmizí vám z výchozí obrazovky a objeví se až v momentě, kdy do vyhledávacího pole zadáte daný kód. Použít můžete písmena, číslice, ale dokonce i emotikony, takže pro „šmíráka“ bude v podstatě nemožné se ke konverzaci dostat.

whatsapp uzmačené chaty tajný kód

Novinka se začala zavádět už včera a to globálně a během následujících měsíců bude dostupná všem uživatelům. V době psaní článku jsem ji ale neměl dostupnou na mobilu ani desktopu. Schválně se mrkněte, zda se objevila vám a případně nám prosím dejte vědět do komentářů.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Využíváte uzamčení chatů v aplikaci WhatsApp?

Zdroj: WhatsApp

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)