TOPlist

Vyčistit telefon od nepotřebných WhatsApp příloh je teď mnohem snazší

WhatsApp správa úložiště

Aplikace populárního komunikátoru WhatsApp přichází s novou užitečnou funkcí, která uživatelům umožní efektivnější práci se staženými přílohami. Hodí se zejména pro případy, kdy je potřeba uvolňovat v mobilu nějaké místo. Nová Správa úložiště umí nejen ukázat, kolik prostoru WhatsApp přílohy zabírají, ale současně doporučí ty nejvhodnější ke smazání. Funkce, která se již několik týdnů testovala v beta verzi tohoto chatovacího pomocníka, vyrazila do ostrého vydání.

Do nového prostředí se dá dostat přes tři tečky vpravo nahoře > Nastavení > Úložiště a data > Správa úložiště. V horním panelu je vidět, jak velkou část paměti si soubory stažené přes WhatsApp vyžádaly. Následují dvě sekce se soubory doporučenými ke smazání. Jedny se na sezam dostaly kvůli tomu, že už byly několikrát přeposlané a tvoří duplicity. Druhou skupinu Správa úložiště zviditelňuje kvůli tomu, že konkrétní WhatsApp přílohy mají přes 5 megabajtů. Po vstupu na kartu jedné z těchto dvou nabídek je možné vybrat jeden či více souborů a ty klidně všechny na dvě kliknutí smazat.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jak často řešíte přílohy ve WhatsAppu?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)