WhatsApp bude líp vypadat na tabletech a ohebných mobilech

WhatsApp split-view rozdělená obrazovka tablety ohebné mobily beta

Uživatelé tabletů či flexibilních telefonů s širokou obrazovkou budou mít brzy možnost používat designově upravenou verzi aplikace WhatsApp. Pro účely praktičtějšího přístupu k seznamu konverzací a jejich obsahu dostane oblíbený komunikační nástroj vertikální rozdělení. Takzvané split-view, které je u dopisování známé například z e-mailových klientů a stránek na počítači, nabídne tradiční rozdělení. Tedy výpis zpráv vlevo a obsah jedné konkrétní vpravo.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Nové rozdělení obrazovky je velmi praktické a uživateli přináší lepší přehled o komunikaci a přívětivější i rychlejší přepínání mezi konverzacemi. Změna přichází nedlouho poté, co WhatsApp umožnil tablety používat jako sekundární zařízení s přihlášením ke stejnému účtu. Doposud se ale komunikátor i na velkých displejích zobrazoval v plné šířce, což bylo velmi nepraktické.

WhatsApp split-view rozdělená obrazovka tablety ohebné mobily

Takto upravený vzhled nabízí aktuálně poslední beta verze 2.23.5.9 aplikace WhatsApp pro systém Android. Pokud jste přihlášeni v beta programu, můžete už novinku pomalu vyhlížet. Brzy snad vyrazí do světa i v rámci ostré verze.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Na kolika zařízeních vám běží WhatsApp?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)