WhatsApp evidentně dál chystá jednu z nejšikovnějších funkcí

WhatsApp reakce na zprávy upozornění

I přes všemožné trable s nejasným předáváním uživatelských dat nebo nedávné technické obtíže je WhatsApp stále nejpoužívanější a nejspíš také nejpopulárnější komunikační aplikací na světě. Dokonalá nicméně není ani po stránce některých funkcí. Ty buď nejsou kompletně dotažené, nebo některé žádané úplně chybí. Příkladem mohou být reakce na zprávy, které jsou mimo jiné ve Facebook Messengeru velmi oblíbené a uživatelé je využívají k několika praktickým účelům. Po zhruba dvou měsících, kdy se příchod této funkce objevil v prvních náznacích v beta verzi aplikace, je to další střípek do skládačky.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Ve WhatsApp Beta 2.21.24.8 pro Android se objevil přepínač, který umožňuje uživateli posílat upozornění při obdržení reakce na jejich zprávy. To je důkaz, že vývojáři na možnosti zareagovat na zprávy dále pracují a snad se jí brzy dočkáme. Pokud na tuto funkci nejste zvyklí a nevidíte v ní potenciál, tak vězte, že se hodí nejen pro běžné označení zprávy emotikonem jako vyjádření souhlasu, nesouhlasu nebo jiného stanoviska či emoce.

Najde využití třeba i při hlasování o různých variantách ve skupinové konverzaci nebo manuálním potvrzování skutečného přečtení a porozumění obdržené zprávě. V situaci, kdy WhatsApp kupříkladu nemá možnost vytvářet ankety (ty bychom také dost uvítali), se to bude velmi hodit. V posledních dnech můžeme vývojáře tohoto komunikátoru ale hodně chválit. Třeba i za novou možnost nainstalovat do Windows jeho plnohodnotnou podobu.

Také vám ve WhatsApp chybí reakce na zprávy?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)