WhatsApp vizuálně zpříjemní používání skupinových chatů

WhatsApp profilové obrázky skupinové konverzace

Pokud si dopisujete přes aplikaci WhatsApp ve skupinových konverzacích s více lidmi, víte, že hlavně při procházení velkého množství starších zpráv není úplně snadné najít jednu či více, kterou posílal jeden konkrétní uživatel. U zprávy se totiž aktuálně zobrazuje pouze jméno či přezdívka a při rychlém rolování tedy není hledání úplně komfortní. Tuto nedokonalost asi brzy WhatsApp eliminuje, neboť se v beta verzi aplikace postupně testují profilové obrázky právě pro označení uživatelů v hromadné konverzaci.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Podobně jako v hlavním menu by měly jít v budoucnu vidět i ve skupinovém chatu kulaté “profilovky”, které budou obsahovat buď manuálně přidanou fotografii, nebo automaticky vygenerovanou siluetu. Ta bude zabarvena stejně jako jméno kontaktu. Novinka může pomoci nejen při zběžném prohlížení zpráv, ale také s odlišením dvou či více uživatelů, kteří mají stejné jméno nebo přezdívku.

WhatsApp beta profilové obrázky fotografie skupinový chat ukázka

Datum zavedení této nové vizuální funkce zatím jasné není. Naposledy byla objevena v beta verzi 2.23.4.18 WhatsApp aplikace pro Android. Vývojáři ji pravděpodobně vypouštějí postupně.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik členů má vaše největší WhatsApp skupina?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)