Placení přes WhatsApp? Jeho peněženka už se testuje

WhatsApp peněženka Novi

Placení mobilem je velmi snadné (někdy možná až moc) a softwarových nástrojů, skrze které to jde provést, stále přibývá. Jak už se dříve spekulovalo, do řady takových aplikací a služeb už se pomalu přidává také komunikátor WhatsApp. V USA už se oficiálně testuje jeho peněženka, skrze kterou je možné jednoduše poslat peníze jinému uživateli skrze běžné okno pro zprávy. A to díky integraci nástroje Novi, který platby zaštiťuje.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Pomocí této novinky si mohou jednotliví uživatelé mezi sebou posílat peníze bez toho, aby museli opustit komunikaci v aplikaci WhatsApp. Postačí zadat požadovanou částku, zkontrolovat údaje o příjemci a platbu odeslat. Jak vidno, kromě částky se v chatovací aplikaci již nic dalšího nutně nezadává. Další bankovní údaje si totiž uživatelé předem uloží, což následné transakce velmi urychlí.

Propojení aplikace WhatsApp a služby Novi v tuto chvíli funguje vybraným uživatelům populárního “kecálku” v USA. Peníze tam jsou v Novi převáděny na digitální měnu USDP, která odpovídá hodnotě dolaru.

Jaké formy placení mobilem využíváte?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)