TOPlist

Jak spustit WhatsApp z PC nebo přes web? (návod pro začátečníky)

WhatsApp Web PC návod

Když v roce 2009 přišel WhatsApp na svět, dala si tehdy tato revoluční aplikace za cíl umožnit lidem komunikovat z mobilních telefonů bez nutnosti utrácet volné minuty či kredit za volání a psaní SMSek. Od té doby samozřejmě prošla platforma velkým vývojem a požadavky uživatelů se postupně měnily a rostly. Jedna z pozdějších potřeb spočívala v tom, že by bylo fajn propojit aplikaci v mobilu i s počítačem, aby se dalo psát přes jeho klávesnici. Tak v roce 2015 přišel „WhatsApp Web“ a zhruba o rok později i WhatsApp jako program pro PC a Mac OS. Teď si ukážeme, jak obě varianty používat.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

V tuto chvíli je propojení jednodušší než kdy dřív. Doposud byla nutná přímá a hlavně pravidelná aktivita vykonaná z telefonu. V mobilu musela spuštěná aplikace vždy počítači či prohlížeči přístup ke zprávám či volání nejprve povolit. A to v podstatě pokaždé, kdy jsme počítač či prohlížeč znovu zapnuli, nebo samotná služba usoudila, že bychom měli různá zařízení znovu manuálně propojit. To bylo dost otravné, takže není divu, že se zavedla tzv. Propojená zařízení, která si už přihlášení trvale udrží.

Jak používat WhatsApp přes PC nebo web?

Pokud vám stačí komunikovat přes okno prohlížeče, můžete jednoduše otevřít WhatsApp Web. Jestli ale chcete rovnou prográmek pro Windows či Mac OS, ty musíte stáhnout a nainstalovat. Další postup je společný pro obě prostředí.

Jakmile se dostanete na obrazovku s vygenerovaným QR kódem, vezměte do ruky mobil. Otevřete na něm aplikaci WhatsApp a klikněte na menu se třemi tečkami vpravo nahoře. Měla by tam na vás čekat položka „Propojená zařízení“. V takovém případě stačí kliknout na Propojit a skenerem načíst QR kód z obrazovky počítače. Jestliže vidíte jen starší možnost „WhatsApp Web“, propojení se dá vytvořit úplně stejným způsobem, jen nebude trvalé a bude potřeba jej provádět častěji.

Pokud chcete vytvořené propojení s jiným zařízením zrušit, máte dvě možnosti. Buď se můžete na počítači (v prohlížeči či v programu) odhlásit, nebo v aplikaci na požadované zařízení jen klepnout. Tyto kroky nemají vliv na přihlášení v aplikaci. Počítačové i webové prostředí aktuálně nejpoužívanějšího komunikátoru světa zvládá například i videohovory a další funkce, které byly dříve exkluzivní jen pro mobily. Fanoušci WhatsAppu si tedy tedy mohou tuto službu téměř celou překlopit na větší obrazovku bez větších omezení.

Na jakých zařízeních WhatsApp používáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)