WhatsApp bude automaticky vypínat notifikace. Kdy a proč?

WhatsApp notifikace upozornění tlumení velké skupiny

Jednou z nejdůležitějších vlastností sociálních sítí či chatovacích služeb a jejich aplikací je doručování notifikací o tom, že se děje něco aktuálního. Najdou se ale situace, kdy už je těchto upozornění až příliš a hledáme cestu, jak jejich počet snížit, případně je na nějakou dobu pozastavit úplně. Většinou je potřeba to provést manuálně, nicméně vývojáři aplikace WhatsApp nyní přicházejí s automatickým potlačením notifikací pro velké skupiny, kde by mohlo neustálé upozorňování příliš otravovat.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

V balíku nedávných novinek, mezi kterými byly také tzv. komunity, vývojáři WhatsAppu zvětšili maximální kapacitu skupin až na 1 024 osob. Takové množství lidí by bylo pochopitelně schopné generovat až nesnesitelný počet notifikací, takže aplikace dostane jejich automatické tlumení.

WhatsApp notifikace upozornění tlumení velké skupiny ukázka

Spustí se ve chvíli, kdy bude ve skupině více než 256 členů. Uživatel ale dál bude mít nad upozorněními kontrolu, takže je může i v tomto případě zase manuálně zapnout. Novinka aktuálně funguje několika beta testerům.

Jak často si tlumíte notifikace od aplikací?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)