Proč WhatsApp blokuje info, kdy byl člověk naposledy online?

WhatsApp naposledy online omezeni

Ačkoli (nebo možná protože) je WhatsApp z posledních měsíců notně pošramocený z kauz kolem nakládání s uživatelskými dat, snaží se v posledních týdnech v této oblasti sympaticky zlepšovat. V krátké době se objevilo hned několik funkcí či přímo omezení, které údaje o jednotlivých uživatelích lépe chrání. Nedávno jsme vás například informovali o tom, že se změní volby u nastavení, kdo může vidět údaj “Naposledy”. Tedy informaci, kdy byl uživatel naposledy v aplikaci online. Nyní WhatsApp některé kontakty od této možnosti automaticky odřezává úplně.

WhatsApp už v tuto chvíli přestává údaj v sekci “Naposledy” zobrazovat těm, kteří si s vámi nikdy nenapsali žádnou zprávu, i když je třeba máte běžně mezi kontakty. Cílem má být to, aby cizí lidé nevěděli o vaší přítomnosti či poslední aktivitě. Server WABetaInfo také připomíná, že v Obchodě Play jsou k sehnání “špehovací” aplikace, které se na evidenci těchto údajů specializují. Ty ztratí s nasazením zmíněné novinky přístup.

Jak významná je pro vás funkce “Naposledy”?

Zdroj: WABetaInfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)