TOPlist

WhatsApp zavádí mizející hlasové zprávy. Sdílejte zprávy, které už nikdo nikdy neuslyší

WhatsApp (2)
  • U hlasových zpráv budete nově moci nastavit zmizení zprávy po jednom přehrání
  • Funkce již byla globálně zavedena
  • Ikona se objeví při nahrávání hlasové zprávy a přejetím prstem směrem nahoru

Mizející zprávy můžeme z WhatsAppu znát například z fotek nebo videí, nově vývojáři přidávají tuto možnost i pro hlasové zprávy. Jsou chráněny šifrováním end-to-end pro větší soukromí a funkce byla zavedena pro všechny uživatele. Na blogu společnosti tuto funkci uvedli jako velmi potřebnou například pro sdílení citlivých dat, které člověk využije pouze jednou a nepotřebuje ji dlouhodobě uschovávat. Zprávy budou označeny ikonkou jedničky v kolečku stejně jako u fotek či videí.

Nová funkce je již součástí aplikace a použití je poměrně jednoduché. Při držení mikrofonu pro nahrávání stačí přejet nahoru a v pravém rohu se zobrazí ikona Zobrazit jednou. Zprávu je nutné otevřít do 14 dnů od odeslání, jinak vyprší platnost a bude samovolně odstraněna. Obsah, který je k přehání pouze jednou není možné uložit, přeposlat nebo sdílet s ostatními uživateli. A ačkoliv jsou aplikace zaručuje koncové šifrování, to stále nemůže plnohodnotně zabránit zprávu nahrát jinou metodou, takže stejně musíte myslet na to, že vše co dáte na internet na něm i zůstane.

WhatsApp hlasovky

Aplikace se v posledních dnech dočkala více aktualizací, například použití tajného kódu pro uzamčení chatu, chaty řízené umělou inteligencí, možnost vytvoření vlastních samolepek nebo dokonce propojení a jednoduché přepínání mezi účty.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Využíváte funkci posílání hlasových zpráv na WhatsAppu?

Zdroj: blog.WA

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)