Vyzkoušejte: WhatsApp už v ČR posílá mizející fotky a videa

WhatsApp mizející fotky videa test

Jak už bylo několik měsíců postupně odhalováno, před pár týdny oficiálně potvrzeno a nakonec i nedávno zavedeno, populární komunikátor WhatsApp se naučil tzv. jednorázové zobrazení fotek a videí. Zprávy, které obsahují tyto mediální přílohy, mohou nyní uživatelé nastavit tak, aby po prohlédnutí okamžitě zmizely. Novinka byla už poměrně detailně popsána také v oficiální nápovědě, doposud jsme ale nevěděli, jak bude konkrétní interakce vypadat. Díky poslední aktualizaci z konce srpna už to víme a rádi ukážeme.

Trochu překvapivé může pro uživatele být, že při běžném psaní zprávy není tato funkce vůbec vidět. Potřebné tlačítko se totiž nachází až u výběru fotky či videa. Jakmile otevřete galerii a vyberete konkrétní soubor, věnujte pozornost pravému spodnímu rohu. Pokud máte dostatečně aktuální verzi WhatsApp aplikace, objevíte tam napůl přerušovaný kroužek s jedničkou. Na tuto ikonku stačí klepnout a příloha se v tomto režimu odešle.

How to send view once photos and videos on WhatsApp

How to send view once photos and videos on WhatsApp

Je důležité připomenout (a aplikace tak činí skrze úvodní představení funkce), že příjemci se sice neuloží média do galerie, ale má možnost fotku či video zachytit snímkem obrazovky. Podrobněji jsme pravidla pro mizející média popsali v dřívějším článku.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Jak často využijete tuto novinku?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)