WhatsApp finálně zavádí jednorázové zobrazení fotek a videí

WhatsApp aplikace jednorázové zobrazení fotek a videí

Současně nejpopulárnější (no… možná lépe řečeno nejpoužívanější) mobilní komunikátor světa oficiálně zavádí funkci pro jednorázové zobrazení fotek a videí. V originále pojmenované View Once po otevření obsahu v chatu zajišťuje jeho zmizení, čímž poskytuje pokročilejší kontrolu nad soukromím. Jednorázově zobrazená média jsou chráněna koncovým šifrováním, takže ani společnost WhatsApp si je nemůže prohlédnout. Dále jsou zřetelně označena ikonou jednorázového zobrazení. Po zobrazení takových médií je zpráva označena jako „otevřená“, aby v chatech nedocházelo k nejasnostem.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Pravidla pro jednorázové zobrazení fotek a videí v aplikaci WhatsApp

  • Média nebudou uložena do Fotografií ani Galerie v telefonu příjemce.
  • Jakmile odešlete média s jednorázovým zobrazením, už je nebudete moct znovu zobrazit.
  • Takto odeslané ani přijaté fotografie či videa není možné přeposílat, ukládat, označit hvězdičkou ani sdílet.
  • Potvrzení o tom, že příjemce fotografii či video s jednorázovým zobrazením otevřel, se zobrazí pouze v případě, že má příjemce zapnutá oznámení o přečtení.
  • Pokud fotografii či video neotevřete do 14 dnů od odeslání, interval pro jejich zobrazení v chatu vyprší.
  • Chcete-li fotografii nebo video odeslat tak, aby je bylo možné zobrazit pouze jednou, musíte při odesílání vždy zvolit možnost jednorázového zobrazení.

Média s jednorázovým zobrazením lze obnovit ze zálohy pouze v případě, kdy nebyla daná zpráva před zálohováním otevřena. Pokud uživatel fotografii či video otevřel, mediální soubor nebude součástí zálohy a nebude možné jej obnovit. Výjimku budou tvořit případy, kdy příjemce nahlásí obsah jako závadný a bude potřeba jej prošetřit.

Velký háček celé funkce pak tkví v tom, že WhatsApp nebude nijak blokovat pořizování snímku obrazovky na straně příjemce. S tím je nutné počítat. Funkce byla do aplikace globálně vyslána 3. srpna a v těchto dnech byste ji tedy už mít. Pokud nemáte, poohlédněte se po aktualizaci.

Jak často posíláte mediální přílohy přes WhatsApp?

Zdroj: WhatsApp

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)