5 tipů, jak zkrotit média a zálohy v aplikaci WhatsApp

WhatsApp tipy média zálohy

I přes všechny nedávné kauzy a také nemalý odliv uživatelů zůstává WhatsApp nejpopulárnějším (nebo minimálně nejpoužívanějším) chatovacím nástrojem na světě. Pro spousty lidí jde o dostatečně spolehlivý, snadný a hlavně bezplatný způsob propojení s dalšími uživateli jen za použití telefonního čísla. WhatsApp přitom poskytuje nejen posílání běžných textových zpráv nebo volání přes internet, ale mohou skrze něj putovat také obrázky, videa a další přílohy. V tomto návodu najdete 5 tipů, jak si aplikaci s ohledem na tato média a také běžné zálohy nastavit dle svého.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Tipy pro média a zálohy v aplikaci WhatsApp

1) Zapněte/vypněte si automatické stahování médií. V aplikaci máte možnost zvolit, zda a jaké mediální soubory jsou automaticky stahovány do zařízení a tedy i naplno zobrazovány v chatu. Zejména v případech, kdy chcete šetřit mobilní data, je dobré si tyto přepínače zkontrolovat. Nebo když vás někdo bombarduje až moc obrázky či videi, můžete si stahování přepnout na manuální.

2) Přepněte si, jestli se mají obrázky a videa ukazovat v běžné galerii. Jakmile WhatsApp nějaká média stáhne do telefonu, za běžných okolností se začnou zobrazovat v běžné aplikaci sloužící jako galerie. Pokud nechcete mít fotky či videa takto na očích, máte možnost viditelnost přepnout v nastavení. Volba se dá provést i v konkrétním chatu.

3) Jednoduše promažte, co už v mobilu nechcete. V sekci Úložiště a data > Správa úložiště máte možnost vidět, které chaty zabírají kvůli médiiím nejvíce místa. Pokud se chcete tohoto obsahu snadno zbavit, stačí zaškrtnout čtvereček a klepnout na ikonku koše.

4) Nastavte si (třeba i šifrované) zálohování na Google Disk. WhatsApp k záloze chatů, a to nejen z hlediska textových zpráv, ale právě i médií, využívá Google Disk. U něj je možné vybrat, zda chcete tuto zálohu vůbec provádět (hodí se hlavně při spouštění WhatsAppu v novém zařízení), s jakou pravidelností a zda do ní budou zahrnuta i videa. Pokud chcete mít data v absolutním soukromí, můžete zálohy také zašifrovat.

5) Posílejte média v originální kvalitě. I když můžete v nastavení zapnout vysokou kvalitu odesílaných médií, existuje ještě jeden trik, který umožňuje obrázky či videa posílat v aplikaci WhatsApp absolutně bez komprese v originální podobě. Stačí je odesílat jako dokumenty, nikoli média. Mrkněte do našeho dřívějšího návodu.

Které tipy pro vás byly nové?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)