WhatsApp zavede mazání médií z dočasných “autodestruktivních” zpráv

WhatsApp mazání dočasných médií

Příspěvky s krátkým datem trvanlivosti zavedl svého času Snapchat a dnes už nejsou cizí skoro žádné sociální síti nebo komunikátoru. O autodestruktivní příspěvky se již nějakou dobu snaží v rámci testování také WhatsApp, nejpopulárnější chatovací nástroj světa. V jeho podání tomu ale doposud něco chybělo – společně se zprávami nemizela i média obsažená a poslaná v nich. To se teď má změnit. WhatsApp má mazání dočasných médií ukryté v poslední beta verzi aplikace. Vyšťourat se ho povedlo známému serveru WABetaInfo, který pravidelně přináší novinky ze světa tohoto nástroje.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Zajímavý je způsob, jakým by měla media mizet. Zatímco u samotných zpráv se na straně odesilatele nastavuje přesný čas expirace, u fotek, videí a gifů to tak nebude. Mazání dočasných médií bude WhatsApp provádět poté, co příjemce opustí kartu konverzace. U odesílání takového obsahu tedy nebude dostupný časovač. Zatím není jasné, zda bude funkce nakonec skutečně takto přesně fungovat, nicméně momentálně tak v rámci testování nastavená je. A asi dává celkem smysl. Uvidíme, v jaké formě nakonec WhatsApp tuto novinku uvede.

K čemu byste takovou možnost používali?

Zdroj: wabetainfo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)