TOPlist

WhatsApp přestane fungovat na některých telefonech. Ale zůstaňte klidní…

WhatsApp
  • WhatsApp patří k nejoblíbenějším chatovacím aplikacím na světě
  • Od 24. října bude aplikace vyžadovat alespoň Android 5.0 Lollipop
  • Používat telefon s výrazně neaktuální verzí systému a záplat zavání průšvihem

Chatovací aplikace (můžeme sem zařadit nejenom WhatsApp, ale také Messenger nebo Telegram) patří k nejoblíbenějším na světě a alespoň jednu má ve svém chytrém telefonu téměř každý. Spousta lidí jich má hned několik, málokdy se podaří mít všechny svoje známé jen na jedné platformě. Potěšitelné je, že tyto aplikace mívají velmi nízké nároky na operační systém, většinou jdou bez problémů používat i na mnoho let starých telefonech. Právě WhatsApp ale už za týden pravidla opět zpřísní, na některých telefonech už jej nebude možné používat.

WhatsApp zavede AI do své aplikace

 

Dotknout (minimálně u nás v České republice) by se to ale mělo jen minimálního počtu uživatelů, nově totiž WhatsApp nebude fungovat na telefonech, které v sobě mají Android 4.4 Kitkat případně ještě starší verzi Androidu. A takových telefonů už bude v oběhu málo.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Fanoušci mobilních telefonů pravděpodobně v šuplíku přístroj s takto starým Androidem ještě najdou, jen naprosté minimum lidí ale bude takto starý telefon aktivně používat. Už jen kvůli bezpečnosti – potenciální zranitelnost starého operačního systému (a navíc samozřejmě bez bezpečnostních záplat) je násobně větší proti současným přístrojům. A malá vzpomínka – pokud mě paměť neklame, tak na Android Kitkat spoléhaly dnes již legendární modely Sony XPERIA Z3 a XPERIA Z3 Compact. Oba jsem nějakou dobu používal a byly super… Na většině telefonů WhatsApp nadále bude bez omezení fungovat a my se těšíme na budoucí funkce spojené s AI.

Vzpomenete si na Android KitKat?

Zdroj: WhatsApp

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)